يکشنبه ٠٣ تير
برای مشاهده کتب جدید به قسمت (دانلود کتاب‌) مراجعه فرمایید
 


  چاپ        ارسال به دوست

در دیدار رئیس صلیب سرخ اکوادور با معاون آموزش، پژوهش و فناوری هلال احمر عنوان شد:

معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر در دیدار با رئیس صلیب سرخ، رئیس مرکز پزشکی و یکی از مسئولان بانک خون اکوادور به تشریح فعالیت‌های موسسه آموزش عالی جمعیت هلال احمر ایران پرداخت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ دکتر حمید جمال الدینی در دیدار با رئیس صلیب سرخ اکوادور، ضمن همدردی با قربانیان زلزله سال گذشته در اکوادور، بر حمایت های صلیب سرخ اکوادور از این قربانیان تاکید کرد و گفت: صلیب سرخ اکوادور با نگاه مدافعه گری از قربانیان زلزله در این کشور حمایت کرد تا این افراد را به محل سکونتشان بازگرداند.

وی با اشاره به دیگر اقدامات موثر صلیب سرخ اکوادور اظهار داشت: صلیب سرخ اکوادور اقدامات موثری در حوزه چالش‌های آب و هوایی و تغییرات اقلیمی انجام دادند که منجر به یک چالش جهانی شده است.

معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر همچنین با ابراز همدردی با خانواده پروفسور «مریم میرزاخانی»؛ اولین و تنها زن که جایزه فیلدز ریاضی را دریافت کرد، گفت: چیزی که بر ابراز همدردی ما به عنوان یک عضو هلال احمر بیشتر تاکید می‌کند، علاقه‌مندی مریم میرزاخانی به فعالیت‌های بشردوستانه است.

«مریم میرزاخانی» همواره به دنبال اشاعه فعالیت‌های بشردوستانه بود

جمال الدینی افزود: پدر پروفسور میرزاخانی، رئیس هیأت مدیره یک سازمان مردم نهاد در زمینه ارائه فعالیت‌های بشردوستانه بود، همچنین نکته قابل تامل قرار دادن عکس با کلاه صلیب سرخ مریم میرزاخانی در کلیپ زندگینامه وی توسط خودش است که بیانگر پیروی علم از صلح در هر جایگاهی است و این امر بسیار ارزشمند است.

وی با بیان اینکه این موضوع می‌تواند یک الگو برای جوانان باشد، اظهار کرد: در همین زمینه برای ترویج صلح و علم تواما با هم در میان جوانان، طرحی را برای الگوسازی به صلیب سرخ ارائه کردیم.

آموزش‌ امدادگران و مردم در اولویت موسسه آموزش عالی هلال احمر است

جمال الدینی با بیان اینکه باید خودمان را با دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها و مراکز علم و فناوری مرتبط کنیم، گفت: قدمت آموزش و پژوهش در جمعیت هلال احمر ایران به 20 سال قبل باز می‌گردد که همه گذشتگان برای استقرار این ساختار تلاش کرده‌اند و ما قدردان آنها هستیم.

وی با بیان اینکه در حوزه آموزش فعالیت‌ها در چند بخش پیگیری می‌شود، تصریح کرد: بخش آموزش‌های تخصصی برای ارتقای توان امدادگران در نظر گرفته شده است که همان فاز پاسخ در چرخه مدیریت بحران است و بخش آموزش‌های همگانی برای ارتقای پاسخگویی مردم در برابر بلایا در نظر گرفته شده که عمده فعالیت این بخش مربوط به طرح «خادم» است.

معاون آموزش پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر با تاکید بر اینکه عمده هدف این طرح افزایش آمادگی مردم در برابر بلایا است، گفت: در این طرح سخت ترین نوع آموزش که آموزش چهره به چهره است انتخاب شده است که 12 بار در 12 ماه به درب منازل مراجعه می‌کنیم تا شاخص تاب‌آوری را در مردم بالا ببریم.

ارائه مدرک پس از کسب آموزش ها در موسسه آموزش عالی هلال ایران

معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر با بیان اینکه بخش دیگر آموزش‌های آکادمیک موجب اخذ مدرک رسمی می‌شود، اظهار داشت: در این موسسه 39 مرکز مرتبط بیش از 40 رشته دانشگاهی و رشته‌های مرتبط با ماموریت هلال احمر را آموزش می‌دهند که این بیانگر نشانه‌ای از آموزش‌های ادغام یافته عرصه خدمت و محل ارائه آموزش) است.

وی با تشریح بخش‌های دیگری از آموزش در این موسسه خاطرنشان کرد: در بخش دیگری با عنوان آموزش‌های بین المللی و در حوزه پژوهش این بخش، پژوهش‌های کاربردی مدنظر است که فعالیت‌های ما را ارتقا می‌دهد، همچنین حوزه فناوری به معنای تکنولوژی بخش دیگری از این مجموعه است که اعتقاد داریم جمعیت هلال احمر با ایجاد فضای گسترده برای معرفی این بخش باید برای توسعه آن در آینده گام بردارد.

معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال‌احمر با تاکید بر ترویج ادبیات جدید در هلال احمر بیان کرد: جمعیت هلال احمر در ترویج و نهادسنه کردن ادبیاتی نظیر سرمایه اجتماعی، مسئولیت پذیری اجتماعی، تاب آوری و آینده نگاری در حوزه بحران در دوره جدید توجه جدی داشته است.

نگاه حکمت محور یک مدل پر طرفدار در جهان است

جمال الدینی با بیان اینکه علاوه بر ارائه چگونگی فعالیت‌هایمان به دنبال چرایی آن هستیم، اظهار داشت: مفهوم تطبیق چگونگی و چرایی؛ این نگاه همان ارزش‌گذاری بر فعالیت‌هایمان است، صلیب سرخ می‌تواند در ترویج نگاه حکمت محور پیشگام باشد و به همین دلیل ما پیشنهاد دادیم تا صلیب سرخ خواستگاه اهدا جایزه نوبل صلح بشود.

مریم میرزاخانی، فردی است که علی رغم نبودنش باید جایزه صلح بگیرد

همچنین در این جلسه ویکتوریا آلبان دو تورس، رئیس صلیب سرخ اکوادور با ابراز همدردی در پی درگذشت «مریم میرزاخانی» گفت: مریم میرزاخانی، فردی است که علی رغم نبودنش باید جایزه صلح بگیرد که ما باید از سوی جامعه جهانی و هلال احمر این موضوع را پیشنهاد دهیم.

وی با تحسین از عملکرد موسسه آموزش عالی هلال ایران گفت: ما هم در اکوادور یک موسسه آموزش عالی با قدمت 13 سال داریم که دو رشته تخصصی پیش بیمارستانی و مطالعات ریسک در آن آموزش داده می شود.

موسسه آموزش عالی صلیب سرخ اکوادور دومین مرکز برتر این کشور است

دو تورس با اعلام اینکه این موسسه، دومین موسسه برتر در کشور اکوادور است، تصریح کرد: این موسسه را تنها با یک رشته راه اندازی کردیم و به زودی این موسسه را به دانشگاه تبدیل خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه مدرک دانشگاهی این موسسه ارزش بالایی دارد، گفت:دانشجویان پس از فارغ التحصیلی از این موسسه با دریافت پیشنهادات کاری خوب خیلی زود جذب کار می‌شوند.

رئیس صلیب سرخ اکوادور ضمن تشکر از ارائه مدل فعالیت پژوهشی در جمعیت هلال احمر ایران خاطرنشان کرد: ما معتقدیم باید شعاری حتی انتزاعی مبنی بر اینکه همه باید دنبال صلح باشند، ایجاد و از آموزش همواره حمایت و پشتیبانی شود.


٠٨:٠٧ - سه شنبه ٢٨ تير ١٣٩٦    /    عدد : ١٠٠٢٨٤    /    تعداد نمایش : ٦٠٢


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج