سه شنبه ٢٢ آبان
برای مشاهده کتب جدید به قسمت (دانلود کتاب‌) مراجعه فرمایید
 


  چاپ        ارسال به دوست

در دیدار معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر با مدیر منطقه ای آسیا و اقیانوسیه فدراسیون عنوان شد

تاکید بر تداوم همکاری های مشترک و تبادل تجربه میان فدراسیون و معاونت آموزش جمعیت/ بررسی راهکارهای کمک هلال احمر ایران به جمعیت های ملی ضعیف در حوزه آموزش

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، خاویار کاسیانوس؛ مدیر منطقه‌ای آسیا و اقیانوسیه فدراسیون بین‌المللی صلیب‌سرخ و هلال‌احمر در دیدار با دکتر سیدحمید جمال الدینی؛ معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت ضمن تاکید بر اهمیت نقش و جایگاه والای آموزش و پژوهش در فدراسیون بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر، به نگاه ویژه بین المللی به آموزش و پژوهش که در نتیجه گیری روند فعالیتهای انجام گرفته بسیار مهم است، اشاره کرد.

وی گفت: ما در فدراسیون متعهد هستیم تا سطح آموزش های جمعیت های ملی را تا جایی که می توانیم، ارتقا دهیم.

مدیر منطقه ای آسیا و اقیانوسیه، توسعه آموزش از راه دور و آموزش های مجازی مخصوصا همکاری با دانشگاه ها و مراکز آموزشی را از اهداف و برنامه های اصلی فدراسیون تا سال 2020 عنوان کرد و گفت: در حال حاضر در پلت فرم آموزشی فدراسیون که به صورت مجازی است بیش از 350  رشته و یا دوره آموزشی موجود و در دسترس تمام جمعیت های ملی است و افرادی که در حوزه های مختلف علاقه مند به یادگیری هستند می توانند از آن استفاده کرده و آموزش ببینند. وی همچنین پیشنهاد  بارگذاری آموزش های تخصصی و مهارتی جمعیت هلال احمر ایران را در این پلت فرم برای استفاده سایر علاقه مندان از جمعیت های ملی دیگر مطرح کرد.

مکانیزم قوی هلال احمر ایران در ارائه آموزش های تخصصی و همگانی

کاسیانوس با اشاره به فعالیت‌های متنوع جمعیت هلال احمر ایران در امر آموزش گفت: به جرأت می توانم بگویم تمام جمعیت های ملی که در منطقه آسیا و اقیانوسیه هستند برنامه های آموزشی متنوع و متعددی دارند اما در واقع جمعیت هلال احمر ایران در این زمینه از مکانیزم بسیار قوی برخوردار است و می تواند یاری رسان جمعیت های ضعیف نیز باشد.

وی همچنین با استناد به سابقه آشنایی خود در بحث آموزش، آموزش و پژوهش را بسیار با اهمیت دانست و گفت: اطمینان دارم این اهمیت در آینده دو چندان خواهد شد و بسیار علاقه مندیم که همکاری هایی در زمینه آموزش داشته باشیم و اینکه بدانیم چگونه جمعیت ایران می تواند در این خصوص به جمعیت های ضعیفتر کمک کند.

مدیر منطقه‌ای آسیا و اقیانوسیه فدراسیون بین‌المللی صلیب‌سرخ و هلال‌احمر با اشاره به صرف بخش اعظمی از بودجه فدراسیون برای دوره های آموزش های کوتاه مدت، به صورت همسان و همگن، خواستار اعزام مربی از هلال احمر ایران برای تدریس دوره های آموزشی بلندمدت، در فدراسیون شد.

تاکید بر ضرورت تبادل اطلاعات آموزشی

مارتین فالر، معاون مدیر منطقه‌ای آسیا و اقیانوسیه فدراسیون بین‌المللی صلیب‌سرخ و هلال‌احمر نیز در این دیدار با اشاره به اهمیت ویژه آموزش و پژوهش، برای تبادل و انتقال اطلاعات آموزشی با جمعیت هلال احمر ایران ابراز علاقه کرد.

وی گفت: بحث تحقیقات و آموزش از نکات کلیدی است که باید بیش از پیش به آن پرداخته شود.

وظیفه هلال احمر، ارتقاء آمادگی مردم در حوادث و بلایاست

معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت، بیان تجربیات افراد بدون ترس از ابراز و استفاده دیگران از آن تجربیات ارزشمند، در فضایی شکل گرفته در سطح بین المللی را آرزوی خود دانست و تاکید کرد: زمانی که فضای مناسبی برای ابراز و تبادل تجربیات و اطلاعات وجود داشته باشد 50 درصد هزینه هایی که برای آموزش صرف می شود، جهت طراحی دوباره برخی تجربیات گذشته هزینه نمی شود.

دکتر جمال الدینی با بیان تاریخچه آموزش و تحقیقات در جمعیت هلال احمر و همچنین معرفی ساختار آن، به بیش از 30 مرکز و 20 هزار دانشجو ، 4 هزار مدرس و نزدیک به 40 رشته در مؤسسه آموزش عالی علمی-کاربردی هلال ایران اشاره کرد و شکل گیری ساختاری معاونت آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت را تحولی جدید در دو سال گذشته دانست.

وی ارتقاء سواد را به عنوان یک شاخص رسیدن به جامعه تاب آور معرفی و جامعه باسوادتر را تاب آورتر دانست.

معاون آموزش پژوهش و فناوری جمعیت گفت: آموزش همگانی بخشی از مأموریت های جمعیت است که فقط محدود به آموزش کمک های اولیه نمی شود بلکه وظیفه ما ارتقاء آمادگی مردم در حوادث و بلایا است و در حال حاضر آموزش های همگانی در حوزه حوادث طبیعی را پیگیری کرده و در حوزه آموزش های همگانی حوادث انسان ساخت به نقش مدافعه گری خود اکتفا می کنیم.

تاکید بر اهمیت اجرای طرح ملی خادم

همچنین دکتر جمال الدینی با اشاره به اجرای طرح ملی خادم(خانواده آماده در مخاطرات ) و آموزش 25 میلیون خانوار با روش چهره به چهره گفت: به نظر می رسد اجرای این طرح آموزشی در سطح جمعیت های ملی با این گستردگی نادر باشد.

وی با اشاره به میزان آمادگی 9.3 از 100 خانوارهای ایرانی در برابر حوادث، از حضور NGO ها و سازمان های مردم نهاد برای اجرا، بنگاههای اقتصادی در راستای مسئولیت پذیری اجتماعی برای کمک به اجرا و در کنار آن دانشگاهها و پژوهشگران برای بهبود اجرای طرح ملی خادم به منظور ارتقای آمادگی خانوارهای ایرانی در برابر حوادث خبر داد.

دکتر جمال الدینی گفت: بخش دیگر، ارائه آموزش های تخصصی است که بر این اساس باید دانش و مهارت های افرادی را که در مأموریت های هلال احمر در سوانح و حوادث حضور دارند ارتقاء دهیم. و ی همچنین به لزوم آموزش کارمندان هلال احمر نیز اشاره کرد.

معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر در این جلسه یکی از راهکارهای همکاری با فدراسیون را حوزه آموزش های مجازی عنوان کرد و خواستار کمک فدراسیون برای مرجع شدن هلال احمر ایران در حوزه آموزش و پژوهش شد.

دکتر جمال الدینی در ادامه تاکید کرد: معاونت آموزش و پژوهش هلال احمر رصد یک پایگاه دیده بانی علمی را شروع کرده و تولیدات علمی مطابق با ماموریت های خود در 5 سال گذشته را جمع آوری کرده است.


١٢:١١ - شنبه ٢١ مرداد ١٣٩٦    /    عدد : ١٠٠٨٦١    /    تعداد نمایش : ١٦١٦


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج