شنبه ٣٠ تير
برای مشاهده کتب جدید به قسمت (دانلود کتاب‌) مراجعه فرمایید
 


  چاپ        ارسال به دوست

در کارگاه مدیریت پیشرفته بحران در استان ایلام مطرح شد:

تلاش هلال احمر برای حرکت به سمت استانداردهای بین المللی مدیریت بحران

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ دکتر سیدحمید جمال الدینی در اختتامیه کارگاه مدیریت پیشرفته بحران در استان ایلام با اشاره به اینکه سالانه بیش از 10 هزار میلیارد تومان هزینه و خسارت حوادث و مخاطرات طبیعی در کشور ایران می شود، خاطرنشان کرد: با ارائه آموزش های لازم، می توانیم بیش از2.5 هزار میلیارد از خسارات حوادث طبیعی را کاهش دهیم.

وی با اشاره به پایین بودن میزان آمادگی مردم در برابر مخاطرات طبیعی خاطر نشان کرد: در حال حاضر مردم ایران کمتر از 10 درصد در برابر مخاطرات و حوادث طبیعی آمادگی دارند و با ارائه آموزش های موثر می توان حداقل تا 4 واحد از هزینه ها و خسارات مخاطرات و حوادث طبیعی جلوگیری کرد. وی افزود: در قانون برنامه ششم توسعه، وظایف جمعیت هلال احمر به سمت توسعه آموزش و پیشگیری سوق داده شده است که این مهم به دلیل تغییر نگرش نیروهای جمعیت است و تا تغییر را از خود شروع نکنیم، جامعه تغییر نخواهد کرد.

دکتر جمال الدینی با بیان اینکه آموزش، تنها یکی از عناصر چرخه پیشگیری از بحران است، تصریح کرد: حدود 25 تا 30 درصد از چرخه پیشگیری به آموزش اختصاص دارد که می توان با ارائه آموزش و فرهنگ سازی مناسب، مطالبه گری مردم را برای اجرای قوانین، اصلاح آیین نامه ها و آشنایی مردم با حقوق خود، افزایش داد.

وی هدف از برگزاری دوره آموزشی مدیریت بحران پیشرفته را حرکت به سمت استانداردهای مدیریت بحران عنوان کرد و گفت: تلاش ما این است که با استفاده از صاحبنظران نامدار و موفق بین المللی، سطح آموزش های مرتبط را بالاتر برده تا نیروهای متعهد جمعیت هلال احمر از آموزش ها و مهارت های بسیار بالایی در سطح جهان برخوردار باشند.

مدیریت بحران؛ مهم ترین اصل توسعه پایدار است

مهندس کرمی؛ مدیرکل ستاد بحران استان ایلام نیز در این جلسه ضمن تقدیر از برگزاری این کارگاه آموزشی، مدیریت بحران را یکی از مهم ترین اصول توسعه پایدار دانست و تصریح کرد: 90 درصد از مساحت کشور ایران در معرض زلزله است و 70 درصد شهرهای کشور بر روی نوار زلزله قرار دارند. در واقع بیش از 70 درصد جمعیت کشور معادل 56 میلیون نفر در شهرها زندگی می کنند و این میزان جمعیت در معرض خطر، زنگ خطرها را به صدا در آورده که ضروری است در حوزه مدیریت بحران، آموزش های لازم به مردم ارائه شود تا توانایی مدیریت حادثه و تاب آوری مردم در مواقع بحران بالا باشد.

لازم به ذکر است از 23 تا 26 شهریور، دوره منطقه ای کارگاه مدیریت پیشرفته بحران در استان ایلام با حضور معاونین و مدیران شعب ایلام، خوزستان و لرستان برگزار و مراسم اختتامیه این کارگاه نیز روز گذشته با حضور دکتر جمال الدینی؛ معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت، دکتر شریفی؛ مدیرکل آموزش های تخصصی و ضمن خدمت، مهندس سلیمانی؛ مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان ایلام و مهندس کرمی؛ مدیر کل ستاد بحران استان ایلام برگزار شد.

همچنین پس از مراسم اختتامیه این دوره آموزشی، دکتر جمال الدینی از پروژه های ساخت ساختمان امداد و نجات و اردوگاه نیمه تمام ایوان، بازدید و در جلسه شورای مدیران جمعیت هلال احمر استان ایلام شرکت کرد.


١٥:١٥ - سه شنبه ٢٨ شهريور ١٣٩٦    /    عدد : ١٠١٧٣٧    /    تعداد نمایش : ١٥٤٦


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج