يکشنبه ٣٠ دی
برای مشاهده کتب جدید به قسمت (دانلود کتاب‌) مراجعه فرمایید
 


  چاپ        ارسال به دوست

مدیرکل آموزش های تخصصی معاونت آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر تاکید کرد:

لزوم آموزش همگانی امدادگری برای شرایط بحرانی

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان البرز، دکتر مهراب شریفی عصر پنجشنبه در سمینار مدیریت بحران در حوادث شهری که در سالن اجتماعات آسایشگاه خیریه کهریزک محمدشهر برگزار شد، با بیان اینکه دست آموخته های حوادث به افزایش تاب آوری کمک بسیاری میکند، اظهار کرد: در شرایط بحرانی ناهماهنگی و نابسامانی به وجود می آید که اصل اول آن صبر و خون سردی است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه فضای مجازی در شرایط بحرانی ممکن است موجب بی انصافی در مورد ارگان های امدادرسان شود، به لزوم فرهنگ سازی در این رابطه تاکید کرد.

مدیرکل آموزش های تخصصی معاونت آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر  با اشاره به اهمیت آمادگی ارگان ها پیش از بحران، افزود: حوادث از منظر پیشگیری به دو دسته طبیعی و انسانی تقسیم می شوند. در حوادث طبیعی مدیریت بحران مهمترین مسئله است.

وی با اشاره به اینکه آمادگی با برنامه شروع می شود، گفت: سازماندهی و آموزش اقدامات بعداز برنامه است.

به گفته شریفی سده، برنامه ریزی، سازماندهی و آموزش از پایه های مهم ایجاد آمادگی است.

این استاد دانشگاه با تاکید به لزوم تجهیز نیروهای امدادرسان، خاطرنشان کرد: باید در راستای برگزاری مانور های استاندارد اقدام کنیم تا شاهد افزایش هماهنگی میان امدادگران باشیم.

وی با اشاره به اهمیت هماهنگی میان سازمان های امدادرسان، تاکید کرد: هنگام رخ دادن رویداد، اگر میان سازمان های امدادرسانی چون هلال احمر، اورژانس، آتش نشانی و غیره هماهنگی لازم نباشد، قطعا کار پیش نخواهد رفت.

مدیرکل آموزش های تخصصی معاونت آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر با تاکید به داشتن تمرکز میان امدادگران، گفت: در هنگام امدادرسانی باید بیشتر از هرزمانی تمرکز داشته باشیم.

وی با تاکید به لزوم آموزش همگانی، گفت: برای آموزش همگانی در سطح کشور به بیش از هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است اما اگر همه مردم آموزش های لازم در رابطه با مسائل بحرانی دیده باشند، قطعا شاهد خسارات جانی کمتری در حوادث طبیعی خواهیم بود.


٠٨:٤١ - شنبه ٢٥ آذر ١٣٩٦    /    عدد : ١٠٣٦٤٠    /    تعداد نمایش : ١٥٠٨


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج