يکشنبه ٠٤ فروردين
برای مشاهده کتب جدید به قسمت (دانلود کتاب‌) مراجعه فرمایید
 


  چاپ        ارسال به دوست

معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال‌احمر در جمع معاونین آموزش و پژوهش جمعیت های هلال احمر استانها:

سیاستگذاری و نظارت آموزشی جمعیت هلال احمر در یک جایگاه، یعنی معاونت آموزش و پژوهش متمرکز خواهد بود/ ضرورت بازنگری عملکرد و سیاست‌های حوزه آموزش با رویکرد علمی

معاون آموزش و پژوهش و فناوری جمعیت هلال‌احمر گفت: باید بدون تعصب، با رویکرد علمی و بر اساس شواهد و مستندات و با نگاهی واقع‌بینانه عملکرد و سیاست‌های حوزه آموزش را بازنگری کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر، دکتر کاظم شریفی در همایش معاونین آموزش و پژوهش  درباره اهداف برگزاری این همایش، گفت: این همایش فرصت مناسبی است تا ظرفیت‌ها، محدودیت‌ها، دستاوردها و تجربیات هر استان به اشتراک گذاشته شود. نیاز داریم در بازنگری سیاست‌ها، نظرات مجریان استان‌ها را لحاظ  کنیم تا در زمان اجرا با کمترین چالش مواجه شده و تصمیمات یک‌جانبه ستادی در زمان اجرا در استانها مشکل ساز نشود.
وی گفت:  مدیران ارشد جمعیت هلال احمر اتفاق نظر دارند که توسعه کیفی و کمی در حوزه آموزش و پژوهش از راهبردهای اساسی برای تحقق اهداف جمعیت است 
 معاون آموزش و پژوهش و فناوری جمعیت هلال‌احمر با بیان اینکه مسؤولیت‌های ما در حوزه آموزش و پژوهش سنگین و انتظارات جامعه، حاکمیت و مسؤولان ارشد جمعیت از ما بسیار زیاد است، اظهار امیدواری کرد: اهتمام مدیران ارشد جمعیت در  ادامه زحمات ارزنده ای که پیش از این در ادوار مختلف در جمعیت انجام شده به سرمایه گذاری بیشتر مادی و معنوی  در حوزه آموزش و پژوهش، ازجمله افزایش اعتبارات و ارتقای ساختار اداری منجر شود.
وی با بیان اینکه با امکانات فعلی و با وجود محدودیت‌ها و مشکلات ساختاری، آموزش‌های متنوعی در سراسر کشور ارائه می‌شود، گفت: با همکاری واحدهای مختلف ستادی و استانی در جمعیت و به همت حدود 5 هزار مربی کمک‌های اولیه و اموزشهای  تخصصی و نیز حدود 5 هزار داوطلب در طرح ملی خانواده اماده در مخاطرات (خادم) سالانه برای 180 هزار نفر دوره‌های آموزش پایه داوطلبی ، 120 هزار نفر آموزش کمک‌های اولیه حضوری و نیمه حضوری، 270 هزار نفر آموزش غیرحضوری آمادگی در برابر مخاطرات  برگزار شده و در فاز اجرای آزمایشی  500 هزار خانوار آموزش های آمادگی در مخاطرات را دریافت کرده اند. همچنین سالانه 12 هزار ساعت - نفر اموزش ضمن خدمت کارکنان و 900 هزار ساعت - نفر اموزشهای تخصصی امداد و نجات ارایه میشود.
دکتر کاظم شریفی با بیان اینکه روح برنامه 5 ساله، فعالیت‌های مشترک و همکاری بین بخشی در حوزه آموزش و پژوهش است، گفت: 90 درصد برنامه‌ها در سند برنامه 5 ساله جمعیت شامل اقداماتی از جنس آموزش و پژوهش و فعالیت‌ها بین چند واحد ستادی مشترک است؛ به علاوه رویکرد ما تعامل و مشارکت‌جویی نسبت به واحدهای مختلف ستادی در سیاستگذاری کلان آموزش در قالب شوراها و کمیته های برنامه ریزی و نیز کمیسیون‌ها و بوردهای تخصصی است. در این زمینه از پراکندگی و ناهماهنگی جلوگیری خواهیم کرد و سیاستگذاری و نظارت در یک جایگاه، یعنی معاونت متمرکز خواهد بود و بدون اطلاع و نظارت معاونت آموزش، پژوهش و فناوری اعتبارات آموزشی و پژوهشی به سایر واحدهای ستادی تخصیص نخواهد یافت. 
وی افزود: این رویکرد در کمیته تطبیق برنامه 5 ساله جمعیت، در روند تصویب برنامه و بودجه سال 97، و نیز در شورای معاونین جمعیت تبیین و تایید شده و مورد تایید و حمایت رییس و دبیرکل جمعیت نیز قرار گرفته است.


١٥:٤٠ - سه شنبه ٥ تير ١٣٩٧    /    عدد : ١٠٧٦٤١    /    تعداد نمایش : ١٠٢٨


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج