يکشنبه ٠٤ فروردين
برای مشاهده کتب جدید به قسمت (دانلود کتاب‌) مراجعه فرمایید
 


  چاپ        ارسال به دوست

دبیرکل جمعیت هلال‌احمر در همایش معاونین آموزش و پژوهش استان‌ها:

معاونت آموزش؛ محور نظارت، اعتباربخشی و اجرایی شدن برنامه های آموزشی/ تولیت معاونت آموزش در برنامه‌های آموزشی جمعیت ضروری است

دبیرکل جمعیت هلال‌احمر با تاکید بر اینکه در تلاشیم تا رویکرد و کارکرد معاونت آموزشی را تغییر بدهیم، گفت: همه معتقدیم که متولی اصلی آموزش در هلال‌احمر، معاونت آموزش است و لذا این رویکرد را در تدوین برنامه‌های سال جدید در نظر گرفته‌ایم و در صددیم با محوریت معاونت آموزش همه برنامه های آموزشی نظارت، اعتباربخشی  و اجرایی شوند.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر، محمود محمدی‌نسب در همایش معاونین آموزش و پژوهش جمعیت هلال‌احمر استان‌ها، با اشاره به اینکه اساسا موضوع آموزش در کشور بسیار بکر است، گفت: آموزش به یکباره در کشورمان شاید به علت پیک جمعیتی، بسیار کمّی شد و عوارض آن را هم امروز در حوزه‌های مختلف شاهدیم و اکنون در بسیاری از مواقع با کمبود نیروهای آموزش‌دیده مواجه‌ایم.
وی با اشاره به اینکه آموزش در کشور ما مظلوم واقع و از کارکرد اصلی خود دور شده است، اظهار کرد: در جمعیت هلال‌احمر افراد بسیار ماهری در حوزه آموزش فعالیت کرده‌اند، اما همانطور که شاهدیم هنوز اثربخشی مورد انتظار در حوزه‌های مختلف از جمله آموزش همگانی، ضمن خدمت و تخصصی برآورذه نشده است.
دبیرکل جمعیت هلال‌احمر با بیان اینکه امروزه در کشورهای توسعه‌یافته اساسا دولت وظیفه آموزش همگانی به مردم برعهده دارد، افزود: بر این اساس مردم آموزش‌دیده، در بحران آسیب کمتری می‌بینند و در مدیریت بحران موثرتر به کمک نهادهای امدادرسان می‌آیند؛ اما متاسفانه در کشور ما با وجود همه زحماتی که تاکنون کشیده شده، هنوز در بحث آموزش همگانی نیاز به تلاش بیشتر داریم.
وی با بیان اینکه باید در زمینه آموزش داوطلبان و امدادگران تلاش بیشتری شود، گفت: پرهیز از فعالیت‌های جزیره‌ای و سلیقه‌ای از نکات مهمی است که در این زمینه باید مورد توجه قرار گیرد و انگیزه این افراد را با آموزش موثر بیش از پیش در راه خدمت به کار گرفت. در این زمینه استفاده از ابزارهای نو و رسانه‌های فراگیر  در ارائه آموزش‌ها از اهمیت بسیاری برخوردار است.
محمدی‌نسب با اشاره به اینکه تلاش کرده‌ایم تا راه را برای ورود در حوزه‌های آموزشی جدید باز کنیم و در این زمینه به عنوان نمونه  در استفاده از ظرفیت‌های صدا و سیما و تسهیل فرآیند و تامین هزینه‌ها کمک‌های لازم ارائه شده است،  خاطرنشان کرد:  امسال تاکید کرده‌ایم تا هر آنچه در حوزه آموزش هزینه می‌شود با اطلاع معاونت آموزش باشد و لذا واضح است که ما با موضوع تولیت معاونت آموزش در برنامه‌های آموزشی جمعیت کاملا موافق بوده و ساز و کارهای اجرای آن را هم پیشنهاد داده‌ایم. 
وی اصلاح نمودار سازمانی و تطبیق آن با وضعیت موجود، تامین و تخصیص بودجه مناسب در حوزه آموزش، ساماندهی جایگاه و اعتبار معاونت‌های آموزشی را از دیگر برنامه‌های در دست اجرا عنوان کرد.


١٥:٤١ - سه شنبه ٥ تير ١٣٩٧    /    عدد : ١٠٧٦٤٢    /    تعداد نمایش : ٩٧٢


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج