پنج شنبه ٠٥ ارديبهشت
برای مشاهده کتب جدید به قسمت (دانلود کتاب‌) مراجعه فرمایید
 


  چاپ        ارسال به دوست

در اختتامیه نشست توجیهی و هم اندیشی معاونان آموزش جمعیت هلال احمر سراسر کشور بیان شد:

معاونت آموزش; محور نظارت،اعتبار بخشی و اجرایی شدن برنامه‌های آموزشی جمعیت

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، دکتر کاظم شریفی؛ سرپرست معاونت آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر در اختتامیه نشست توجیهی و هم اندیشی معاونان آموزش جمعیت هلال احمر سراسر کشور با تاکید بر اینکه معاونت آموزش؛ خود را یک نقطه فرابخشی می داند، اعلام کرد:  به دنبال بسترسازی برای سیاستگذاری و برنامه ریزی مشترک هستیم و وظیفه خود را تولیت، نظارت، اعتبار بخشی و همچنین  پشتیبانی می دانیم.

به گفته وی، یکی از موارد مد نظر معاونت آموزش، نظارت بر بودجه اختصاص داده شده در زمینه آموزش به هر سازمان و زیرمجموعه، قابل نظارت از سوی این معاونت باشد.

ارائه آموزش‌های همگانی به مردم، کار ساده ای نیست

اسماعیل رمضانی؛ مدیرکل روابط عمومی و ارتباطات مردمی جمعیت هلال احمر در این جلسه با بیان اینکه معاونت آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر اهداف متفاوت و متعددی را دنبال می کند، عنوان کرد: آموزش همگانی از اهمیت بسیاری برخوردار است، جمعیت هلال احمر وقتی بحران اتفاق می افتد وظایف مشخصی دارد که انجام می شود اما بیان وظیفه جمعیت هلال احمر در زمان غیر بحران از اهمیت خاصی برخوردار است.

وی آموزش همگانی را یکی از پایه های اصلی فعالیت های جمعیت هلال احمر دانست و بیان کرد: آموزش همگانی در سال های اخیر کمرنگ بوده اما با حضور دکتر پیوندی به عنوان رئیس این جمعیت پررنگ تر از سابق به این مقوله پرداخته شد و در حال حاضر با استفاده از فضاهای رسانه ای، می‌توان در جهت معرفی این آموزش‌ها اقدام کرد.

مدیرکل روابط عمومی و ارتباطات مردمی جمعیت هلال احمر با تاکید بر اینکه در عصر کنونی و با بمباران اطلاعاتی افراد، ارائه آموزش های همگانی به مردم، کار ساده ای نیست، تصریح کرد: بایستی در این زمینه از ابزارهای نو، به روز و کارآمد استفاده کنیم و اگر بخواهیم در این زمینه مثمر ثمر و کارگشا باشیم باید خانه تکانی اساسی در روش ها و تکنیک های ارائه آموزش های همگانی داشته باشیم.

به گفته وی، در جمعیت هلال احمر، موضوع آموزش همگانی جدی گرفته شده و به همین دلیل ارزش بسیاری برای آن قائل هستند و به عنوان یک وظیفه اصلی لازم است که به صورت جدی اجرا شود.

ارائه سه پیشنهاد برای تعامل بهتر میان سازمان امداد و نجات و معاونت آموزش

مرتضی سلیمی؛ رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر اظهارداشت: هر چقدر تعامل حوزه آموزش با سازمان امداد و نجات و همچنین استفاده کنندگان از خدمات،  بیشتر باشد؛ مطمئنا می تواند نقش خود را در تقویت و ارتقا مراحل مختلف مدیریت بحران بهتر به منصه ظهور بگذارد.

وی به وجود تعامل مطلوب میان سازمان امداد و نجات و معاونت آموزش و پژوهش جمعت هلال احمر اشاره کرد و افزود: این تعامل و هماهنگی در حال حاضر در حد اعلا وجود دارد و شاید این موقعیت در گذشته های دور با این تعامل و همکاری میسر نبود.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر ادامه داد: برگزاری کارگروه مشترک با حضور عوامل ستادی و استانی، به روز رسانی فرآیندهای آموزشی در قالب تفاهم نامه مشترک میان معاونت آموزش و سازمان امداد و نجات در تمامی استان ها و به روزرسانی آیین نامه‌ها و دستورالعمل ها که در شفاف سازی امور و تسریع فعالیت ها موثر است، از جمله سه پیشنهاد برای استفاده بهینه از خدمات آموزشی، ارتقا دانش فنی و عملیاتی امدادگران جمعیت هلال احمر است.

توجه ویژه برنامه 5 ساله جمعیت هلال احمر به مقوله آموزش

در ادامه علی اکبر پرواز؛  مدیرکل برنامه و بودجه جمعیت هلال احمر با بیان اینکه در ماده 77 قانون برنامه ششم توسعه، افزایش آگاهی های عمومی در جهت کاهش خطرپذیری و تاب آوری قید شده است، گفت: در برنامه 5 ساله جمعیت هلال احمر نیز از 22 برنامه مصوب مجمع عمومی، 8 برنامه، ارتباط مستقیم با حوزه آموزش دارد و این موضوع، اهمیت حوزه آموزش را در جمعیت هلال احمر اعلام می کند.

آموزش؛ ابزار جذب و نگهداشت جوانان

دکترشهاب الدین صابونچی؛ سرپرست سازمان جوانان جمعیت هلال احمر هم درباره ارتباط مقوله آموزش با جذب و نگهداشت اعضای جوانان جمعیت هلال احمر، گفت: جوانانی که به عنوان عضو وارد سازمان جوانان می شوند نیازمند ابزار تشویقی برای جذب و نگهداشت هستند که یکی از این ابزارهای تشویقی می تواند ارائه آموزش ها باشد؛ چرا که هر فردی نسبت به آموزش و یادگیری ترغیب می شود.

تمایل ذاتی افراد برای انجام کارهای خیر

در ادامه حبیب درگاهی؛ سرپرست سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر با اشاره به اینکه افراد تمایل ذاتی برای انجام امور خیر دارند، گفت: ما باید از این تمایل ذاتی بهره برده و افراد را نسبت به انجام امور خیر ترغیب کنیم.

وی ادامه داد: سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر حلقه اتصال توان توانمندان به نیاز نیازمندان است و انجام برنامه ریزی‌ها برای انجام این اتصال، از اهمیت بسیاری برخوردار است و چشم انداز سازمان داوطلبان استفاده حداکثری از توان توانمندان و استفاده از آن برای برطرف کردن مشکلات معیشتی، عاطفی و اجتماعی نیازمندان است.

 


١٥:٢٤ - شنبه ٩ تير ١٣٩٧    /    عدد : ١٠٧٧٤٢    /    تعداد نمایش : ١٨٥٢


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج