چهارشنبه ٠١ خرداد
برای مشاهده کتب جدید به قسمت (دانلود کتاب‌) مراجعه فرمایید
 


  چاپ        ارسال به دوست

طی مراسمی با حضور دکتر کاظم شریفی در ارومیه:

معاون پیشین آموزش و پژوهش هلال احمر آذربایجان غربی به عنوان سرپرست جمعیت این استان معرفی شد

 

دکتر سعید رهبر سوره طی مراسمی در ارومیه با حضور دکتر کاظم شریفی معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر و جمعی از مسئولان و مدیران دستگاههای اجرایی به عنوان سرپرست جمعیت هلال احمر استان آذربایجان غربی معرفی شد.

بنا به گزارش روابط عمومی معاونت آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر، در این مراسم که روسا و کارکنان شعب هلال احمر استان نیز حضور داشتند، دکتر شریفی ضمن تبریک انتصاب دکتر رهبر سوره معاون سابق آموزش و پژوهش هلال احمر آذربایجان غربی به عنوان سرپرست جمعیت این استان اظهارداشت: ملاک انتخاب مدیرعامل جدید این استان، بومی گزینی، توجه به ظرفیت‌ها و سرمایه‌های انسانی استان‌ها و شایسته‌گزینی بر اساس تجربیات مدیران بوده است.

وی با توجه به وسعت و تنوع حوزه های فعالیتی هلال احمر به ضرورت هماهنگی بین بخشی برای ارائه خدمات مطلوب در ماموریت‌ها اشاره کرد و گفت: در فرایند تعیین مدیران عامل استان ها علاوه بر اهتمام به نظر هیاتهای مدیره استان، مسؤولان ارشد جمعیت تلاش می کنند از هم‌فکری سایر نهادهای استان بهره مند شوند و در این زمینه حمایت و مساعدت نهادهای مختلف در استان برای هم افزایی بیشتر، بسیار راهگشا خواهد بود.

معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر همچنین با تجلیل از خدمات ارزشمند و سوابق ارزنده مدیرعامل سابق هلال احمر استان آذربایجان غربی بیان داشت: دکتر محمودی تجربیات متعددی در حوزه های مختلف دارند و  می‌توان به ابتکارات متعدد و عملکرد ممتاز و الهام بخش ایشان اشاره کرد.

وی تاکید کرد: بی تردید استفاده از این تجربیات در موقعیت‌های دیگر سرمایه مهمی برای جمعیت هلال احمر محسوب می‌شود.

دکتر کاظم شریفی در بخشی دیگر از سخنان خود ضمن اشاره به اهمیت خدمت در جمعیت هلال احمر گفت: خدمت در یک نهاد خیریه و مردمی که ماموریت سازماندهی فعالیت‌های داوطلبانه برای تسکین آلام بشری، تامین کرامت انسانی، ترویج صلح و دوستی و حمایت از زندگی و سلامت انسان‌ها بدون درنظر گرفتن هیچگونه تبعیض میان آن ها را دارد، افتخار بزرگی محسوب می شود.

وی با بیان اینکه کمک به هم‌نوعان ریشه عمیق در فرهنگ و مذهب ما ایرانیان دارد، افزود: اندیشه‌های محوری نهاد عامل المنفعه‌ای مانند جمعیت هلال احمر مورد تایید دین مبین اسلام است.

وی در عین حال تاکید کرد: با توجه به موقعیت و با وجود مرزهای مشترک استان آذربایجان غربی با سه کشور همسایه، هلال احمر این استان باید آمادگی لازم را برای اقدامات بین المللی داشته باشد.

معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر در ادامه با تاکید بر ضرورت افزایش شناخت مردم از فعالیت‌های هلال احمر یادآور شد: نوع فعالیت‌ها و ماموریتهای جمعیت هلال احمر برای عموم مردم هنوز آنگونه که باید شناخته شده نیست و در زمینه آگاهی بخشی باید فعالیت های مضاعفی صورت پذیرد.

وی در همین خصوص بر داوطلب محوری، هماهنگی بین بخشی با شرکا، آموزش و پیشگیری و همچنین برنامه محوری و سیاستگذاری مبتنی بر شواهد علمی تاکید کرد.

دکتر کاظم شریفی در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به کمپین ملی نذر آب تصریح کرد: خشکسالی قطعا یکی از مخاطرات طبیعی است که زندگی و سلامت مردم را به خطر می اندازد. هموطنان در چندین استان کشور با بحران خشکسالی مواجه هستند و کمبود آب زندگی مردم را تحت تاثیر قرار داده است.

وی با دعوت از آحاد مردم و نهادهای مختلف برای پیوستن به کمپین ملی نذر آب بیان کرد: ضروری است در این شرایط اسفناک، مردم با حس نوع دوستی خود به یکدیگر کمک کنند.

به گفته وی، همانطور که جمعیت هلال احمر در تمامی حوادث در ابعاد ملی و بین المللی همواره اقدامات بشردوستانه انجام داده است، لازم است در این زمینه نیز از ظرفیت های این جمعیت در کمک به هموطنان در استان های دچار بحران خشکسالی استفاده شود.

بنا بر همین‌گزارش، معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر در حاشیه سفر به استان آذربایجان غربی، ضمن بازدید از فعالیت‌ها و توانمندی‌های جمعیت هلال احمر استان، با محمدمهدی شهریاری، استاندار آذربایجان غربی نیز دیدار و گفتگو کرد.

دکتر کاظم شریفی معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر در این دیدار بر ضرورت سرمایه گذاری در حوزه فرهنگسازی و تغییر نگرش و رفتار مردم برای آمادگی بیشتر در برابر مخاطرات تاکید کرد و گفت: ایجاد هماهنگی و هم افزایی نهادها و دستگاههای مختلف با هلال احمر از جمله انتظارات این جمعیت از استانداران محترم در سراسر کشور است که امیدواریم در آذربایجان غربی این رویه همچون گذشته تداوم داشته باشد.

  

استاندار آذربایجان غربی نیز در این نشست طی سخنانی تاکید کرد: برای مدیریت اصولی بحران‌ها میان فرمانداران و مدیران هلال احمر باید هماهنگی و تعامل کاملی وجود داشته باشد.

وی با بیان اینکه جمعیت هلال احمر با وجود محدودیت در امکانات، همواره در بحران ها عملکرد قابل قبولی داشته است افزود: هرجایی که درد انسانیت وجود داشته باشد، هلال احمر همواره در کنار مردم حضور داشته و این حضور، آرامش خاطر اعضای جامعه را به همراه داشته است

لازم به ذکر است دکتر شریفی در سفر خود به ارومیه، ضمن حضور بر مزار شهدای این استان و ادای احترام به آنان، ساختمان ستادی در حال احداث جمعیت هلال احمر استان را مورد بازدید قرار داد.

حضور در جلسه صمیمانه با همکاران معاونت آموزش و پژوهش و شرکت در جلسه شورای اداری جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی نیز از دیگر برنامه‌های این سفر بود.

 


١٣:٤٨ - دوشنبه ٢٩ مرداد ١٣٩٧    /    عدد : ١٠٨٨٣١    /    تعداد نمایش : ١٤٦٧


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج