چهارشنبه ٠١ خرداد
برای مشاهده کتب جدید به قسمت (دانلود کتاب‌) مراجعه فرمایید
 


  چاپ        ارسال به دوست

با رویکرد تاب آوری سازمانی و به همت معاونت آموزش، پژوهش و فناوری هلال احمر صورت گرفت؛

برگزاری هشتمین دوره منطقه ای مدیریت بحران پیشرفته در یاسوج/ معاونین و روسای شعب جمعیت های سه استان گردهم آمدند

 

هشتمین دوره مدیریت بحران پیشرفته با حضور معاونین و روسای شعب جمعیت هلال احمر استان های فارس، کهگیلویه و بویر احمد و بوشهر در شهرستان یاسوج برگزار شد.

بنا بر گزارش روابط عمومی معاونت آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر؛ این دوره که با هماهنگی و برنامه ریزی اداره کل آموزش تخصصی و ضمن خدمت این معاونت و با همکاری جمعیت هلال احمر استان کهگیلویه و بویر احمد دایر گردید، صبح روز دوشنبه پنجم شهریورماه سال جاری با حضور معاون عمرانی استاندار و جمعی از مدیران ستادی و استانی هلال احمر در سالن جلسات هتل پارسیان یاسوج گشایش یافت و پس از سه روز به کار خود پایان داد.

 این دوره آموزشی در ادامه دوره مدیریت بحران‌ پایه در مناطق ۹ گانه کشور، با هدف کلی ارتقای سطح آگاهی علمی و توانمندی عملیاتی و امدادی مدیران هلال احمر، برنامه ریزی و اجرا شد.

در دوره مذکور که ۶۵ نفر از معاونین و روسای شعب هلال احمر از استان های یادشده به همراه جمعی از مدرسان رشته های مختلف حضور داشتند، موضوعات اصلی مدیریت سوانح و بلایا به صورت تخصصی و با رویکرد بررسی سوانح اخیر و ملی کشور همانند سانحه هوایی یاسوج و زمین لرزه کرمانشاه، در قالب کارگروه های تخصصی مورد نقد و بررسی قرار گرفت و تجربیات شعب و استان های فعال در این سوانح به اشتراک گذارده شد.

شایان ذکر است در هشتمین دوره مدیریت بحران پیشرفته، موضوعاتی چون "مدیریت خطرپذیری و تهیه نقشه خطر"، "حوادث و سوانح حمل و نقل"، "عملیات امداد و نجات هوایی"، "مدیریت و فرماندهی عملیات"، "مدیریت رسانه در بحران"، "مراقبت از زنان و کودکان در سوانح"، "درمان اضطراری" و "مدیریت آموزش و آینده پژوهی با رویکرد عملیاتی و بررسی عملکرد جمعیت در سوانح اخیر" به منظور ارتقای سطح تاب آوری سازمانی جمعیت هلال احمر ارائه گردید.

 


١١:٣٩ - چهارشنبه ٧ شهريور ١٣٩٧    /    عدد : ١٠٩٠٦٣    /    تعداد نمایش : ١٥٣١


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج