چهارشنبه ٠١ خرداد
برای مشاهده کتب جدید به قسمت (دانلود کتاب‌) مراجعه فرمایید
 


  چاپ        ارسال به دوست

فرمانده قرارگاه مهارت آموزی کارکنان وظیفه ستاد کل نیروهای مسلح:

امضای تفاهم نامه همکاری با هلال احمر؛ نقطه عطف شکوفایی مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح است

فرمانده قرارگاه مهارت آموزی کارکنان وظیفه ستاد کل نیروهای مسلح در نشست امضای تفاهم نامه همکاری با جمعیت هلال احمر به منظور ارائه آموزش های امداد و نجات به سربازان وظیفه تاکید کرد: این تفاهم نامه، نقطه عطفی در شکوفایی مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح به شمار می رود و فرصتی طلایی است که باید از آن بهره کافی برد.

سرتیپ پاسدار سید مهدی فرحی فرمانده قرارگاه مهارت آموزی کارکنان وظیفه ستاد کل نیروهای مسلح در نشست امضای تفاهم نامه همکاری میان هلال احمر و این ستاد کل، با بیان اینکه این تفاهم نامه نقطه عطفی در شکوفایی مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح به شمار می رود، تاکید کرد: سربازان وظیفه طی 2 ماه دوره بدو خدمت خود و برای بالابردن بهره وری آموزش های عمومی خود ملزم به گذراندن دوره های آموزشی امداد و کمک های اولیه خواهند بود که این آموزش ها در صورت وقوع حوادث هم برای سربازان و خانواده های آنها و هم برای جامعه بسیار مفید خواهد بود.
وی با بیان اینکه سالانه در 50 پادگان کشور 400 هزار سرباز وظیفه وارد می شوند، افزود: حدود 40 تا 50 درصد از سربازان وظیفه در حال حاضر دارای تحصیلات دانشگاهی هستند، که این جامعه فرهیخته از تمام اقوام، ادیان، زبان ها و اقشار بوده و برای جامعه یک فرصت طلایی و ثروتی عظیم به شمار می روند که در صورت بهره مندی صحیح از این ثروت و فرصت، جامعه نیز سود برده و توانمندتر می شود.
فرمانده قرارگاه مهارت آموزی کارکنان وظیفه ستاد کل نیروهای مسلح تاکید کرد: در دوره دو ماهه بدو خدمت، آموزش های امداد و نجات به سربازان ارائه می شود که طی 2 سال خدمت مقدس سربازی و پس از آن اگر حادثه ای در کشور رخ دهد این آموزش ها مفید و کاربردی خواهد بود، در واقع سالانه حدود 400 هزار خانوار در کشور دارای یک فرد امدادگر خواهند شد.
سردار فرحی با ابراز امیدواری از عملیاتی شدن هرچه سریع تر این تفاهم نامه، اظهار کرد: 50 ساعت برای آموزش هر سرباز در نظر گرفته شده که روند اجرای این آموزش ها طی یک دوره یک ساله پایش شده و نهادینه می شود.
سردار موسی کمالی رئیس اداره سرمایه انسانی ستاد کل نیروهای مسلح نیز در مراسم انعقاد تفاهم‌نامه ستادکل نیروهای مسلح با جمعیت هلال‌احمر اظهار کرد: در ایران خدمت سربازی مدل نظام وظیفه است و در واقع سربازی ظرفیت بالایی به‌شمار می‌رود که متاسفانه برخی بخش‌ها از آن استفاده نکرده‌اند.
وی به خلاء آموزش‌های امدادی به نیروهای وظیفه اشاره کرد و گفت: حدود 12 تا 14 میلیون نفر در 30 سال گذشته وارد خدمت سربازی شده که با تعداد افرادی که معافی دریافت کرده‌اند حدود 25 میلیون نفر می‌شوند و سالانه نیز 400 هزار نفر در شمول قانون خدمت وظیفه عمومی قرار می‌گیرند و ارائه آموزش‌های امدادی به سربازان وظیفه مساله‌ای حائز اهمیت است.
رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح بیان کرد: در سیستم نظام وظیفه همه جوانان ذکور باید آموزش‌هایی از جمله شناخت با اسلحه را فراگیرند و در زمان جنگ یا بحران از این امکانات برای کمک به جامعه استفاده کنند.
سردار کمالی عنوان کرد: سربازی سبب ایجاد مهارت‌هایی در افراد همچون توانایی زندگی در شرایط سخت ، استقلال از خانواده و دوری از آنها و ... می‌شود و در میان ارائه این مهارت‌ها، مهارت‌های امداد و نجات وجود نداشت در حالی که این مساله ضرورت دارد.
وی ضمن ابراز خرسندی از انعقاد این تفاهم‌نامه گفت: سالانه 400 هزار نیروی وظیفه می‌توانند از این مهارت‌های امدادی بهره‌مند شوند که اگر تعداد افراد دارای معافیت را نیز در نظر گیریم جامعه هدف حدود550 تا 600 هزار نفر خواهد شد.
سردار کمالی ادامه داد: طبق ماده 39 خدمت وظیفه عمومی افرادی به خدمت اعزام می‌شوند که از نظر جسمی واجد شرایط باشند که در گذشته حدود 120 هزار نفر در سال معافیت پزشکی دریافت می‌کردند که در حال حاضر این آمار به 50 تا 60 هزار نفر رسیده است.


٠٩:٥٩ - سه شنبه ٢٧ شهريور ١٣٩٧    /    عدد : ١٠٩٤٨٦    /    تعداد نمایش : ١٤١٣


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج