چهارشنبه ٠١ خرداد
برای مشاهده کتب جدید به قسمت (دانلود کتاب‌) مراجعه فرمایید
 


  چاپ        ارسال به دوست

با حضور جمعی از مدیران و کارکنان معاونت آموزش، پژوهش و فناوری:

آیین معارفه و تکریم مدیران کل جدید و سابق آموزش همگانی جمعیت هلال احمر برگزار شد/ دکتر شریفی: اموزش همگانی مهمترین وظیفه هلال احمر است

 

 

طی مراسمی با حضور معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر، دکتر احمد سلطانی به عنوان مدیرکل جدید آموزش عمومی، پایه و همگانی جمعیت معرفی و از زحمات دکتر مهدی نجفی، مدیرکل سابق این اداره کل تقدیر شد.

در این مراسم که با حضور جمعی از مدیران کل، مشاوران، روسای ادارات و کارکنان معاونت آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر در محل ساختمان صلح برگزار شد، دکتر کاظم شریفی معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر با تقدیر از زحمات دکتر نجفی مدیر کل سابق آموزش همگانی، وی را از پیش کسوتان حوزه آموزش همگانی و از سرمایه های انسانی جمعیت هلال احمر دانست و گفت:  جایگاه والای اخلاقی، علمی و پژوهشی دکتر نجفی بر پیشینه اجرایی و مدیریتی ایشان برتری دارد  و فعالیتها و ماموریتهای پیش روی حوزه اموزش همگانی از جمله مصوبه دولت برای تدوین طرح جامع اموزش همگانی و تعیین نقش دستگاه های مختلف، بومی سازی محتوای اموزش همگانی و تولیدات اموزشی متنوع فرهنگی و هنری و رسانه ای چنین می طلبد که بیش از پیش و به طرز شایسته از ظرفیتهای علمی ایشان استفاده نماییم.

وی افزود : دکتر نجفی در دوران طولانی خدمت در هلال احمر اثار ماندگاری در حوزه جوانان و اموزش و پژوهش به یادگار گذاشته اند که قطعا جزء مهمی از تاریخ جمعیت هلال احمر به شمار می ایند و مهمترین این اثار نهادینه کردن اموزش امادگی در مخاطرات در جمعیت هلال احمر باشد.

معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر در بخشی دیگر از سخنان خود با معرفی دکتر احمد سلطانی مدیر کل جدید  آموزش عمومی، پایه و همگانی، از وی به عنوان یک مدیر شناخته شده‌ و باسابقه در بخش ها و سطوح مختلف جمعیت هلال احمر و از متخصصان در زمینه سلامت در بلایا  یاد کرد  و اظهار داشت : دکترسلطانی پیش از این هم سابقه خدمت و مسؤولیت در حوزه اموزش همگانی را داشته اند و تجربیات سالیان اخیر ایشان در برنامه ریزی و اموزش در حوزه امداد و نجات می تواند در تحقق اهداف اموزش همگانی مؤثر باشد.

وی افزود: با توجه به اهمیت مقوله اموزش همگانی، ضرورت دارد به موازات سرمایه گذاری مادی، سرمایه های انسانی را در سطوح مدیریتی و کارشناسی در این حوزه تجمیع کنیم و بازگشت دکتر سلطانی از سازمان امداد و نجات به حوزه اموزش همگانی نمادی است از اهتمام جمعیت به این حوزه که امیدواریم این روند تداوم داشته باشد.

دکتر شریفی در تببین اهمیت اموزش همگانی اظهار نمود : مطابق اسناد قانونی متعدد از جمله قانون اساسنامه جمعیت هلال احمر، برنامه ششم توسعه، دستورالعمل‌های مدیریت بحران و در نهایت مصوبه سال گذشته دولت ، آموزش همگانی مهمترین ماموریت‌های جمعیت هلال احمر به حساب می‌آید.

وی با تاکید بر  تاثیر آموزش همگانی  در ارتقای آمادگی و تاب آوری جامعه در برابر حوادث، بلایا و سوانح ، فعالیت های این حوزه را ضامن تداوم و توسعه شبکه داوطلبان جمعیت هلال احمر توصیف کرد و افزود: از اداره کل اموزش همگانی انتظار می‌رود برای جلب مشارکت و همکاری و استفاده از ظرفیتهای سازمان ها و نهادهای  مختلف داخل و خارج از جمعیت برنامه ریزی و پیگیری جدی نماید.

دکتر کاظم شریفی همچنین اتکا بر شواهد علمی و تجربیات ملی و بین‌المللی و برخورداری از رویکرد پژوهش محور در اجرای ماموریت های مربوط به حوزه آموزش همگانی را امری ضروری خواند و  ضرورت استفاده از شیوه‌های نوین آموزشی، ابزارهای فرهنگی و هنری و ظرفیت های رسانه‌ ای کشور و نیز برنامه‌ریزی برای تعامل با گروههای اجتماعی و استاندارد سازی محتواهای آموزشی را در تغییر نگرش و رفتارهای عمومی در مواجهه با بحران ها مورد تاکید قرار داد.

در ادامه این مراسم دکتر مهدی نجفی، مدیر کل سابق آموزش‌های همگانی معاونت آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر با اشاره به وظیفه این جمعیت در آموزش تمامی 80 میلیون شهروند ایرانی اظهار داشت:  شاید برترین دستاورد اداره کل آموزش‌ همگانی در دوره مدیریت بنده تغییر ادبیات آموزش همگانی از آموزش محض کمک های اولیه به آموزش آمادگی مردم در برابر انواع مخاطرات و جدا از برخی اقدامات اجرایی، راه اندازی طرح"خادم" و آشناسازی بسیاری از خانواده ها با مفاهیم آموزشی بوده است.

وی اظهار داشت: ما تلاش کردیم نگرشی را تغییر داده و به تعبیری دیگر مسیری را پایه ریزی کنیم تا راه نرفته‌ای گشوده شود که امیدوارم این مسیر کماکان ادامه پیدا کند.

بنا بر همین ‌گزارش دکتر احمد سلطانی، مدیرکل آموزش عمومی، پایه و همگانی  معاونت آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر نیز در این مراسم با اشاره به سابقه مدیریتی اخیر خود در سازمان امداد و نجات گفت: تفاوت عمده جمعیت هدف ما در مدیریت بحران و بلایا با آموزش همگانی در برخورداری از یک جمعیت 80 میلیونی با انواع خرده فرهنگ ها، تحصیلات و شغل های مختلف و متنوع است که باید با همه این جمعیت هدف به نوعی تعامل ایجاد شود.

وی گفت: امیدوارم این وظیفه دشوار و سنگین با مشارکت همه همکاران و با حفظ دستاوردهای پیشین و با نگاه امیدبخش به آینده ابعاد اجرایی وسیع تری به خود بگیرد.

شایان ذکر است در پایان این مراسم با اعطای لوح و هدیه از زحمات دکتر مهدی نجفی، مدیرکل سابق آموزش‌های همگانی تقدیر به‌عمل آمد.

 


١٢:٥٢ - يکشنبه ٨ مهر ١٣٩٧    /    عدد : ١٠٩٧٦٩    /    تعداد نمایش : ١٧٤٠


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج