پنج شنبه ٠٦ تير
 


  چاپ        ارسال به دوست

تکریم و معارفه مدیران عامل سابق و جدید هلال احمر کرمانشاه با حضور معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت

 

معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر در مراسم تکریم و معارفه مدیرعامل هلال احمر کرمانشاه تاکید کرد: هلال احمر در زلزله کرمانشاه تجربیات زیادی کسب کرد که این تجربیات برای جمعیت، سرمایه ارزشمندی به حساب می آید.

به گزارش روابط عمومی معاونت آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر؛ آئین تکریم و معارفه مدیر عامل جمعیت هلال‌احمر استان با حضور دکتر کاظم شریفی معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال‌احمر، دکتر روح‌الله فروزش معاون پارلمانی جمعیت هلال‌احمر، امیر نوری عضو هیأت مدیره شورای عالی جمعیت هلال‌احمر، ماموستا محمدی امام جمعه شافعی، مهندس سالاری معاون عمرانی استانداری، سرهنگ بهشتی فرمانده سپاه نبی‌اکرم استان و جمعی از روسای شعب، مدیران و کارکنان ستاد جمعیت هلال احمر این استان برگزار شد.

دکتر شریفی در این مراسم با بیان اینکه هلال احمر کرمانشاه سال سختی را پشت سر گذاشت و متحمل زحمات زیادی شد، اذعان کرد: هلال احمر در زلزله کرمانشاه تجربیات زیادی کسب کرد که این تجربیات برای جمعیت، سرمایه ارزشمندی به حساب می آید و ارزیابی ها نیز نشان دهنده عملکرد موفق جمعیت هلال احمر در این زلزله بوده است.

معاون آموزش، پژوهش و فناری جمعیت با اشاره به ماموریت هلال احمر مبنی بر سازماندهی فعالیت‌های داوطلبانه برای تسکین آلام بشری، تامین کرامت انسانی، ترویج صلح و دوستی و حمایت از زندگی و سلامت انسان ها بدون در نظر گرفتن هیچ‌گونه تبعیض میان آنها تاکید کرد: خدمت در هلال احمر افتخار بزرگی است؛ این نهاد خیریه بدون توجه به نژاد، مذهب، رنگ و زبان افراد، انسانیت را مد نظر قرار می دهد.

وی در ادامه ماموریت های اصلی هلال احمر در حوادث را برشمرد و افزود: امداد و نجات در حوادث و بحران ها، مهمترین رسالت هلال احمر به عنوان معین دولت است. از طرفی، نقش ذاتی هلال احمر، تسکین آلام بشری و تامین کرامت انسانی است که در حوادث و بحران ها تا پایان دوره بازتوانی و بازسازی آسیب دیدگان و مناطق حادثه دیده، این ماموریت با فراخوان کمکهای مردمی و مطالبه گری از نهادهای دولتی و حاکمیتی انجام می شود.

دکتر شریفی با اشاره به نزدیک بودن سالگرد زلزله کرمانشاه، گفت: باید تلاش کنیم تا با کمک مردم و نهادهای مسئول و از طریق پایش و گزارش مداوم وضعیت انسانی و اجتماعی منطقه و همچنین نحوه پیشرفت عملیات بازسازی، از فراموشی مشکلات و آلام مردم این خطه جلوگیری کنیم.

معاون آموزش، پژوهش و فناری جمعیت با تقدیر از خدمات دکتر امیریان، مدیرعامل سابق هلال احمر کرمانشاه و معرفی دکتر آرش زره تن لهونی به عنوان سرپرست جدید این جمعیت، تصریح کرد: جمعیت هلال احمر برای حل چالش های گوناگون جامعه از طریق ترویج ارزشهای انسانی، از ظرفیت های بسیار بالایی برخوردار است و می تواند خدمات داوطلبانه را در جامعه نهادینه کند.

دکتر محمد‌رضا امیریان، مدیرعامل سابق جمعیت هلال احمر نیز در این مراسم گفت: آقای زره تن لهونی را بنده برای خدمت در هلال احمر کرمانشاه پیشنهاد دادم تا یک نفر با توانایی بالا، عضو خانواده جمعیت هلال احمر این استان شود. در مدت قریب ۳ سال خدمت در هلال احمر کرمانشاه تمام توان و ظرفیت خودم را برای اعتلای اهداف هلال احمر و انجام وظایف با استفاده از ظرفیت های درون و برون سیستمی بکار بستم.

وی در ادامه گفت؛ آنچه که خروجی این سال ها بوده از جمله عملکرد موفق جمعیت استان در زلزله که امروز استاندار و معاون عمرانی ایشان و سایر سخنرانان این مراسم اشاره فرمودند، زحمت و عرق و غیرت اعضا و جوانان و داوطلبان و امدادگران و مربیان و خیرین و پرسنل دلسوز جمعیت بوده که از آن‌ها نهایت تشکر و قدردانی را دارم.

مدیرعامل پیشین جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه در پایان افزود: همراهی و کمک همه ظرفیت استان (پرسنل، مدیران، اعضا،هیئت مدیره) با مدیرعامل جدید را برای ورق خوردن برگ زرین دیگری از تاریخ پر افتخار خدمت در هلال احمر استان خواستارم.

دکتر آرش زره تن لهونی، سرپرست جدید جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه نیز با بیان اینکه اجازه نخواهم داد مسائل سیاسی وارد کار این جمعیت شود تاکید کرد: بی‌طرفی از اهداف خدمات صادقانه جمعیت هلال احمر استان به عموم مردم است.

دکتر زره تن لهونی در پایان اهداف جمعیت هلال احمر را به عنوان یک نهاد بشردوستانه عالی و بلند توصیف کرد و افزود: ضرورت دارد همه ما بی‌طرفانه این جمعیت را در راستای خدمات‌رسانی حفظ کنیم.

 


١٥:٠٦ - يکشنبه ٦ آبان ١٣٩٧    /    عدد : ١١٠٣٩٧    /    تعداد نمایش : ١٨٨٣


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج