به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر؛ دکتر حمیدرضا اسکاش از برگزاری پیمایش کویرنوردی مربیان امداد و کمک‌های اولیه و تخصصی امداد و نجات،با رویکرد هم‌اندیشی، توجیهی، استقامتی، مناسبتی و تفریحی – سیاحتی به میزبانی جمعیت هلال احمر استان کرمان خبر داد.

مدیرکل آموزش تخصصی، توانمندسازی و مهارت‌افزایی جمعیت هلال احمر با اشاره به تقارن این پیمایش با سالگرد زلزلۀ بم و روز ایمنی در برابرزلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی، تکریم از مربیان منتخب جمعیت هلال‌احمر و نمایش توانمندی این مربیان با عبور از مسیر کویری شهداد، توان‌افزایی و ارتقاء آمادگی مربیان جمعیت هلال‌احمر، ایجاد هم‌افزایی و تعامل میان کارکنان و مربیان را از اهداف برگزاری این همایش برشمرد.

وی ادامه داد: از شرایط مربیان منتخب شرکت کننده در این پیمایش؛ دارا بودن مدرک مربیگری در شاخه‌های کمک‌های اولیه، تخصصی امداد و تخصصی نجات و همچنین سابقه فعالیت و حضور در عملیات‌ امداد و نجات به‌خصوص زلزلۀ بم، براساس سهمیه هر استان است.

لازم به ذکر است، همزمان با سالگرد زلزلۀ بم و روز ایمنی در برابر زلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی در مراسمی با حضور مدیران ارشد جمعیت هلال احمر به قربانیان زلزله بم ادای احترام خواهد شد.