پنج شنبه ٠٦ تير
 


  چاپ        ارسال به دوست

سربازان، همیاران هلال‌احمر می‌شوند

سرپرست معاونت آموزش و پژوهش جمعیت هلال‎احمر گفت: سربازان همیاران جدید هلال احمر می‌شوند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر به نقل از آنا، احمد سلطانی با اعلام این خبر گفت: هلال‌احمر تشکلی مردم‌نهاد است که بیشتر فعالیت‌هایش با همکاری داوطلبان انجام می‌شود و در واقع هلال‌احمر در حوزه حوادث و سوانح همراه دولت است تا میزان خسارت‌های ناشی از سوانح کاهش یابد.

وی با اشاره به اینکه در حوزه آموزش پیشگیری و مقابله با سوانح در هلال‌احمر کارهای زیادی انجام‌شده است، افزود: تدوین طرح جامع آموزش همگانی و تبیین نقش سازمان‌های دخیل در این حوزه با محوریت هلال‌احمر است، اما این به معنای انجام تمام کار از سوی هلال‌احمر نیست، بلکه به‌عنوان مسئول و هماهنگ‌کننده این آموزش‌ها از ظرفیت تمام دستگاه‌ها استفاده می‌کنیم و در واقع مدیریت هماهنگی و هدایت برنامه‌ها با هلال‌احمر است.

سرپرست معاونت آموزش و پژوهش جمعیت هلال‎احمر با اشاره به اینکه برنامه‌های زیادی در حوزه آموزش از سوی هلال‌احمر اجرا می‌شود، تصریح کرد: از جمله این موارد انجام برنامه‌های آموزشی حضوری، ارسال پیام‌های آموزشی و برگزاری کلاس‌های آشنایی با مخاطرات برای آگاهی‌بخشی به مردم است.

وی درباره همکاری رسانه‌های جمعی با جمعیت هلال‌احمر در بخش آموزش گفت: همکاری‌های رسانه‌های جمعی در بحث آموزش بسیار مهم و اثرگذار است. رسانه‌ها، به خصوص صداوسیما نقش تأثیرگذاری در این زمینه دارند و می‌توانند در کاهش میزان آسیب حوادث در جامعه موثر باشند.

سلطانی افزود:‌ آموزش‌ و پرورش در زمینه آموزش‌های همگانی همکاری خوبی با هلال‌احمر دارد و در حال حاضر دانش‌آموزان سال هشتم در قالب طرح دادرس آموزش‌های لازم برای آمادگی در روزهای سخت را فرا می‌گیرند. ورود بحث‌های آموزشی به کتاب‌های درسی نیز از جمله اتفاقات خوب در این بخش بود.

وی گفت: برنامه مهم دیگر، همراهی با نیروهای مسلح است که مقررشده سالیانه ۴۰۰ هزار سرباز در دوران سربازی، دوره‌های آشنایی با مخاطرات را سپری ‌کنند تا ضمن انتقال مباحث به خانواده خود، امکان همکاری بعد از خدمت را با هلال‌احمر داشته باشند. اگر رسانه‌ها و صدا و سیما نیز در این حوزه به ما کمک بیشتری کنند، اثرات آن را در جامعه بیشتر می‌بینیم.


١٢:٣٩ - دوشنبه ١٧ دی ١٣٩٧    /    عدد : ١١١٦٤٥    /    تعداد نمایش : ٨٢٢


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج