چهارشنبه ٢٦ تير
 


  چاپ        ارسال به دوست

نخستین رویداد استارت‌آپی هلال‌احمر؛ آغازی بر فعالیت مرکز نوآوری و شتاب‌دهی

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال احمر، دکتر احمد سلطانی، معاون آموزش پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر گفت: نخستین رویداد ملی کارآفرینی و فناوری در حوزه‌ی امداد و نجات و خدمات داوطلبانه آغازی بر تاسیس مرکز نوآوری هلال است. قرار براین است تا به صورت مستمر در این مرکز برنامه‌ریزی شود تا از طریق آن هم افرادی که در حوزه ایده‌پرداری کار می‌کنند و هم خلاء‌ها و چالش‌هایی که سازمان‌های مختلف با آن روبه‌رو هستند شناسایی شده و در ادامه این دو گروه به یکدیگر معرفی شوند. در رویدادی که گذشت هم هشت ایده انتخاب شدند و به عنوان اولین کار مرکز قرار است از این ایده‌ها حمایت شود تا تیم‌های انتخاب شده به محصول برسند.

او همچنین گفت: در بحث استارت آپ‌ها اول ایده مطرح می‌شود و بعد در قالب یک مرکز شتاب‌دهی به آن ایده‌ها کمک می‌شود تا به محصول برسند؛ بعد هم با پیدا کردن بازار برای محصول تولید شده، برای آن‌ها بازاریابی می‌شود. با بررسی‌های انجام شده برای چهار مورد از این هشت ایده هم برنامه‌ریزی شده تا در خود جمعیت هلال احمر از محصولات آنها استفاده کنیم.

سلطانی در رابطه با فرایند زمانی که این ایده‌ها قرار است طی کنند گفت: بستری برای فراهم سازی مرکز نوآوری فراهم شده اما علاوه برآن، این مرکز نیازمند کسب مجوز از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است. با دریافت این مجوز و موافقت نهایی آنها، این معاونت از نظر مالی هم از مرکز حمایت می‌کند.

او افزود: بنابراین این فرایند آغاز شده اما تا زمان حمایت مالی از ایده‌ها، کمی زمانبر خواهد بود. همچنین برخی ایده‌ها زودتر به نتیجه‌ و محصول نهایی می‎‌رسند؛ مانند اپلیکیشن‌های آموزشی و برخی هم مانند محصولات پهبادی به زمان بیشتری برای تولید محصول نهایی نیازدارند.


٢٣:٣٠ - شنبه ١٤ ارديبهشت ١٣٩٨    /    عدد : ١١٣٦٧١    /    تعداد نمایش : ٢٢٢


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج