چهارشنبه ٢٦ تير
 


  چاپ        ارسال به دوست

رویداد کارآفرینی هلال به پایان راه رسید/مردم لرستان برنده اختتامیه رویداد کارآفرینی هلال احمر شدند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت؛ این رویداد با حضور رئیس جمعیت هلال احمر دکتر پیوندی، دکتر سلطانی معاون آموزش، پژوهش و فن آوری جمعیت، دکتر باقری مقدم معاون شورای عالی انقلاب فرهنگی، دکتر نصیری رئیس سازمان داوطلبان جمعیت، دکتر صابونچی رئیس سازمان جوانان ، دکتر پالش مدیرکل پژوهش و فن آوری جمعیت، دکتر اسدی مسئول اجرایی توسکا و کار آفرین، داوران و ۳۵ تیم استارتاپی به پایان رسید.

 در این رویداد دو روزه تیم هایی از استان های آذربایجان شرقی، سمنان، خراسان رضوی، البرز، قم، خراسان شمالی، کیش، همدان، مرکزی، گیلان، یزد، کرمانشاه، قزوین، آذربایجان غربی، خوزستان، تهران، کرمان و اصفهان  حضور داشتند که ۲ تیم نفر دوم، ۲ تیم نفر سوم، چهار تیم به عنوان تیم هایی که برای تجاری سازی حمایت می شوند اعلام شدند و بقیه تیم های شرکت کننده به ارگان های مرتبط برای تجاری سازی طرح ها معرفی شدند.

دو تیم اسکان موقت و سوپر قهرمان در این رویداد نفر دوم و برنده ۷میلیون تومان، دو تیم سیتا و سیل بند فوری نفر سوم رویداد و برنده مبلغ ۵ میلیون تومان شدند. طرح های امدادگر شو، اپلیکیشن آموزش امدادگران، رول ، بازی واکنش سریع، روبات جستجوگر، باند و پیچ شایسته تقدیر شدند.

رویداد در شرایط تحریم ها به کشور کمک می کند

معاون شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز گفت: در حال حاضر در بخش های مختلف کشور و شورای عالی انقلاب فرهنگی بحث پرداختن به شرکت های استارتاپی اهمیت زیادی دارد. در معاونت علمی فن آوری ریاست جمهوری منابع مختلفی را برای این امر برنامه ریزی کرده ایم که می تواند پشتیبان بسیار خوبی برای شرکت های استارتاپی باشد.

دکتر باقری مقدم افزود: جوانان ایرانی با توان و فن آوری های مختلفی مثل نانو تکنولوژی و بایوتکنولوژی قدم های خوبی را کشور برداشته اند. بسیار جای خوشبختی است که  آموزه هایی مثل امداد و نجات در زمانی که کشور برای نیازمندی های خود به آن نیاز دارد و تحریم است به کشور کمک می کند. این رویدادها شکل گرفته و برنامه های عمیق علمی در حال شکل گیری است.

وی گفت: من در جریان داوری ۱۵ طرح بودم و این طرح ها را موفق ارزیابی می کنم. مطمن باشید که من گزارش خوبی از این رویداد به شورای عالی انقلاب فرهنگی، رئیس جمهور و سایر عزیزان ارائه می کنم و به نوعی روایتگر فعالیت های شما هستم.

مرکز نوآوری جمعیت هلال احمر راه اندازی می شود

همچنین دکتر احمد سلطانی معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر در رابطه با برگزاری این رویداد و ضروت استفاده از تکنولوژی های نوین در ماموریت های جمعیت هلال احمر گفت: بحث فناوری های جدید و کار آفرینی مدت ها است در حوزه های مختلف مورد توجه قرار گرفته است. جمعیت هلال احمر نیز یک نهاد بشردوستانه و عام المنفعه است که در راستای اجرای ماموریت هایش باید از بهترین ابزار و تجهیزات بهره ببرد. در این راستا استفاده از این ایده ها می تواند در ارائه بهتر خدمات بشردوستانه و یاری آسیب دیدگان کمک کند.

وی افزود: ما با برنامه ریزی منسجمی این کار را آغاز کرده ایم و به صورت مستمر ادامه خواهیم داد. این رویداد هم اولین کاری بود که در راستای کشف و پرورش ایده ها برگزار کردیم.

دکتر سلطانی در مورد حمایت هلال احمر از ایده های برتر گفت: قرار است مرکز نوآوری از هفته آینده در جمعیت هلال احمر راه اندازی شود و امیدواریم با این حرکتی که آغاز کردیم بتوانیم هر چه بیشتر از خلاقیت های افراد استفاده کنیم.

معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر تصریح کرد: ما تا تبدیل شدن ایده های برتر به محصول از آنها حمایت خواهیم کرد.


٢٢:٣٠ - جمعه ١٣ ارديبهشت ١٣٩٨    /    عدد : ١١٣٦٧٥    /    تعداد نمایش : ١٧٢


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج