چهارشنبه ٢٦ تير
 


  چاپ        ارسال به دوست

در سومین جلسه کمیته بحران با موضوع سیل اخیر صورت گرفت؛

بازنگری سیاست‌های کلی نظام برای پیشگیری و کاهش خطرات ناشی از سوانح طبیعی و حوادث غیرمترقبه

سومین جلسه کمیته بحران با موضوع سیل اخیر در دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام با حضور دکتر محسن رضایی دبیر مجمع، و جمعی از نمایندگان دستگاه های مدیریت بحران کشور تشکیل گردید.
به گزارش روابط عمومی معاونت آموزش، پژوهش و فناوری، در این جلسه دکتر محسن رضایی ضمن تشکر از عملکرد دستگاه ها و نهادهای مختلف، بر ضرروت توجه به درس آموخته های سیل اخیر برای ارتقای وضعیت مدیریت بحران کشور تاکید نمود و خواستار ارائه پیشنهادات نمایندگان مختلف دستگاه های مدیریت بحران کشور به منظور بازنگری و اصلاح سند سیاست‌های کلی نظام برای پیشگیری و کاهش خطرات ناشی از سوانح طبیعی و حوادث غیرمترقبه شد.
بنا بر این گزارش، در این جلسه نواب شمس پور مدیرکل آموزش های همگانی جمعیت نیز ضمن ارائه گزارش عملکرد جمعیت هلال احمر در سیل اخیر، بر ضرورت تمرکز بیشتر بر فاز پیشگیری و کاهش اثر سوانح وبلایا از طریق ارتقای درک خطر تاکید نمود.
مدیرکل آموزش های همگانی،ضمن تاکید بر توجه جدی به ارتقای سطح سازمان مدیریت بحران به عنوان هماهنگ کننده، تمرکز بر بازتوانی نیروهای امدادی و سیستم های لجستکی دستگاههای امدادرسان از جمله هلال احمر را با توجه به  تنوع و وسعت سانحه و فرسایشی بودن عملیات سیل به لحاظ زمانی ضروری دانست.


٠٧:٣٥ - دوشنبه ٢٣ ارديبهشت ١٣٩٨    /    عدد : ١١٣٨٧٥    /    تعداد نمایش : ١٣٤


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج