دوشنبه ٢٥ شهريور
 


  چاپ        ارسال به دوست

اولین دوره آموزشی مدیریت بحران، برای فعالان اجتماعی برگزار شد

اولین دوره آموزشی مدیریت بحران با حضور فعالان اجتماعی 10 استان و 15 شهرستان از تاریخ 6 تا 8 تیرماه سال جاری به مدت سه روز به میزبانی جمعیت هلال احمر استان همدان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت آموزش، پژوهش و فناوری، دکتر احمد سلطانی با اشاره به استراتژی جدید آموزش های همگانی یکی از مأموریت های اصلی آن را پس از آموزش کمک های اولیه و آمادگی در برابر مخاطرات، آموزش مدیریت سانحه مبتنی بر جامعه (CBDM) در سه سطح آشنایی مقدماتی، میانی و پیشرفته مدیریت بحران، برشمرد.
معاون آموزش، پژوهش و فناوری، آشنایی با حوزه مدیریت بحران را در راستای مدیریت سانحه مبتنی بر جامعه (CBDM) از اقداماتی مؤثر در جهت تحقق رسالت آموزش همگانی در حوزه مسئولیت اجتماعی جمعیت هلال احمر دانست که بر اساس طیف گسترده ای از  افراد، خانواده ها و گروه های اجتماعی تحت آموزش قرار می گیرند.
بنا بر این گزارش در نخستین روز از این دوره آموزشی که با حضور 60 نفر از فعالان حوزه های اجتماعی از 10 استان و 15 شهرستان برگزار شد مدیرکل بحران و مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان همدان و همچنین مدیرکل آموزش های تخصصی و ضمن خدمت معاونت آموزش، پژوهش و فناوری نیز حضور داشتند.
در این دوره مباحث آشنایی با مبانی مدیریت بحران و نقش جمعیت هلال احمر، مدیریت کاهش خطر، مسئولیت نهادهای اجتماعی در حوادث و سوانح، مدیریت فعالیت ها و خدمات داوطلبانه آشنایی با اصول جستجو و نجات در حوادث و سوانح، آشنایی با اصول امدادرسانی، مدیریت رسانه ها در بحران و مستندسازی، مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.


٢٣:٥٢ - يکشنبه ٩ تير ١٣٩٨    /    عدد : ١١٤٦٤٣    /    تعداد نمایش : ١٩٥


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج