دوشنبه ٢٥ شهريور
 


  چاپ        ارسال به دوست

معاونت آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر برگزار کرد:

مرحله دوم دوره آموزشی تربیت مربی امداد و کمک های اولیه در سراسر کشور

مرحله دوم دوره آموزشی تربیت مربی امداد و کمک های اولیه از تاریخ 22 تا 27 تیرماه در 15 استان کشور برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی معاونت آموزش، پژوهش و فناوری، مرتضی مرادی پور مدیر کل آموزش های تخصصی و ضمن خدمت با اعلام این خبر گفت: مرحله دوم دوره آموزشی تربیت مربی امداد و کمک های اولیه در حالی آغاز شد که 668 نفر از 1060 نفر، پس از شرکت در آزمون ورودی در دوره مذکور حضور یافتند.

مرادی پور با اشاره به تقاضای مکرر متقاضیان مربی‏گری و پیگیری‏های جمعیت های هلال احمر استانها برای رفع مشکل کمبود مربیان کمکهای اولیه اظهار داشت:  طبق دستورالعمل جامعی که برای برگزاری این دوره به صورت هماهنگ و استاندارد تدوین شد، فرصت مناسبی برای کاهش مشکل کمبود مربیان تا حدودی مرتفع گردید.

مدیرکل آموزش تخصصی و ضن خدمت ضمن قدردانی از همه دست اندرکاران برگزاری این ازمون اعم از مجریان و ناظران خاطر نشان کرد نتایج ازمون در دسترس جمعیت های هلال احمر استانها قرار دارد و گواهی نامه موقت پذیرفته شدگان در ازمون ظرف مدت یک ماه بعد از آزمون و گواهینامه دائم ایشان در صورت همکاری به عنوان کمک مربی در ۵ دوره طی یک سال صادر خواهد شد.


مرادی پور با اشاره به حضور گسترده متقاضیان رشته های غیرمرتبط در این دوره آموزشی گفت: در این مرحله 593 نفر در 15 استان آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، بوشهر، خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، خوزستان، زنجان، فارس، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گلستان، گیلان، لرستان و یزد مجوز تدریس کمک های اولیه را کسب نمودند.
وی افزود: طی برنامه ریزی های انجام گرفته و با توجه به نیاز کشور به حضور مربیان زبده در دوره های آموزشی پس از فراخوان  افراد واجد  گواهینامه دوره های کمک های اولیه، پایه داوطلبی، مقدماتی امداد، مقدماتی نجات و تخصصی پیش بیمارستانی در  آزمون ورودی دوره های تربیت مربی کمک های اولیه شرکت نموده و در طی دوره اقدامات پیش بیمارستانی در مصدومان ترومایی، روش تدریس، اسکان اضطراری، چادرزنی، اطفاء حریق، پناه گیری و خروج ایمن را فراگرفتند.


لازم به ذکر است مرحله اول دوره تربیت مربی ویژه رشته های غیر مرتبط در فروردین ماه سال جاری در ۱۵ استان دیگر اجرا گردیده بود.


٢٢:٣٦ - جمعه ٢٨ تير ١٣٩٨    /    عدد : ١١٤٩٣٢    /    تعداد نمایش : ٢١٣


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج