پنج شنبه ٠٦ ارديبهشت
برای مشاهده کتب جدید به قسمت (دانلود کتاب‌) مراجعه فرمایید
 


  چاپ        ارسال به دوست

مدیرکل آموزش‌های عمومی معاونت آموزش هلال احمر کشور:

آمادگی خانواده‌های ایران در برابر مخاطرات به 9.3 درصد رسید

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان اردبیل، مهدی نجفی هفتم بهمن ماه در کارگاه توجیهی آموزش تسهیل‌گران و داوطلبان طرح ملی خادم جمعیت هلال احمر استان اردبیل با اعلام این خبر افزود: این افزایش آمادگی به دنبال مداخله و اجرای برنامه‌های ارزیابی و آموزش آمادگی خانواده‌ها برای بلایا بوده است.

وی با اشاره به اهداف طرح ملی خادم تصریح کرد: تغییر رفتار خانواده‌ها جهت آمادگی در برابر مخاطرات هدف اصلی این طرح است.

نجفی با بیان اینکه طرح خادم دو محور اصلی دارد، اظهار کرد: مراجعه جمعیت به مردم و عدم مراجعه مردم به جمعیت هلال احمر این دو محور هستند و این در حالی است که خانواده هسته اصلی در برابر مخاطرات است.

مدیرکل آموزش‌های عمومی، پایه و همگانی معاونت آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر کشور ادامه داد: طرح خادم برای ارتقای آمادگی خانواده‌ها در برابر مخابرات است که در این طرح با مراجعه حضوری به منازل خانواده‌ها، کمک های اولیه امداد و نجات را به صورت چهره به چهره آموزش می‌دهند.

گفتنی است در کارگاه توجیهی آموزش تسهیل‌گران و داوطلبان طرح ملی خادم جمعیت هلال احمر استان اردبیل 30 نفر از روسای شعب و مربیان تسهیل‌گر داوطلب حضور داشتند و آشنایی با بلایا، نحوه مواجهه با بلایای طبیعی و غیر طبیعی، آموزش پناهگیری و آشنایی مناطق امن و ناامن ساختمان ها از سرفصل های این کارگاه بود.

 


٠٧:٥٩ - شنبه ٩ بهمن ١٣٩٥    /    عدد : ٩٦١٤٣    /    تعداد نمایش : ٦٦٧


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج