يکشنبه ٠٣ تير
برای مشاهده کتب جدید به قسمت (دانلود کتاب‌) مراجعه فرمایید
 


  چاپ        ارسال به دوست

معاونت آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر تاکید کرد:

ضرورت چابک و هوشمند سازی ستاد/سرمایه اجتماعی زیربنای سرمایه اقتصادی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ دکتر سید حمید جمال الدینی، با اشاره به عصر دانش و اقداماتی که در آن انجام می‌شود، گفت: در عصر دانش، دانشگاه ها و مجموعه ها باید دانش محور باشد، دستگاه ها باید یادگیرنده باشد، فعالیت ها باید مستندسازی و مبتنی بر شواهد باشد، دانش فنی خود که تجربه است را باید مکتوب کنیم، برای آیندگان راه هایی با ضریب خطا و ریسک کمتر ترسیم کنیم.

جمال الدینی بیان کرد: 99 درصد جایگاه هایی که ادعای به روز بودن دارند به معرفی پایگاه اطلاع رسانی، سیستم مستندسازی و جایگاه مدیران خود در زمینه های مختلف می‌پردازند.

وی با بیان اینکه امروزه ادبیات جدیدی حتی در دانشگاه های برتر ایجاد شده است، افزود: این ادبیات جدید برای سرزمین ما ایران بوده و آن هم ادبیات چرایی است که جایگزین ادبیات چگونگی شده است؛ اصطلاحا این ادبیات را ادبیات حکمت محور یا خردمحور می‌نامند.

معاون آموزش، پژوهش و فناوری هلال احمر با اشاره به سرمایه اجتماعی نهفته در جامعه اظهار کرد: به نقش سرمایه اجتماعی در بند الف ماده 92 برنامه ششم توسعه تاکید شده است؛ اینجا سرمایه اجتماعی مانند یک لنزعینک است، یعنی سیستم دانش و ارزش در دل یکدیگر است و بدون نگاه به حفظ و ارتقای سرمایه اجتماعی نمی توانیم به اهدافمان برسیم.

وی اضافه کرد: در دنیا سرمایه اجتماعی اعتباری است که هر زمان اراده شود می توان به سرمایه اقتصادی تبدیلش کرد؛ درواقع افکارسنجی ما باید مبتنی بر ارزش ها و سرمایه اجتماعی ما باشد، چراکه چیزی که ما را متمایز می‌کند اهدافمان است، بنابراین ارتقای سرمایه اجتماعی موجب ارتقای سرمایه اقتصادی می‌شود. 

جمال الدینی تاکید کرد: چیزی که ما را نسبت به سایر دستگاه ها متمایز می‌کند نگاه به اهداف خودمان است، باید با دیده بانی سرمایه اجتماعی ارزش های خود را خلق کنیم.

معاون آموزش جمعیت هلال احمر با بیان اینکه این نگاه روابط عمومی را متحول می‌کند، گفت: روابط عمومی باید همچون یک اتاق شیشه ای باشد تا با انتشار یک خبر بتواند میلیاردها به سرمایه اجتماعی بیافزاید.

وی با اشاره به طرح خادم اظهار کرد: طرح خادم نگاهی است که براساس دستورالعمل، یک خدمت قابل لمس برای مردم تلقی می‌شود و این خدمات قابل لمس برای رفع نیاز مردم فعالیت می‌کند.

جمال الدینی با بیان اینکه حال خوبی نداریم گفت: صادقانه بگویم حالمان خوب نیست و اگر ادبیاتمان را عوض نکنیم وارد کما می شویم و قطعا ضربه خواهیم خورد.


١٢:٢١ - يکشنبه ١٠ بهمن ١٣٩٥    /    عدد : ٩٦١٥٧    /    تعداد نمایش : ٥٩٦


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج