يکشنبه ٠٣ تير
برای مشاهده کتب جدید به قسمت (دانلود کتاب‌) مراجعه فرمایید
 


  چاپ        ارسال به دوست

در دیدار معاون آموزش،پژوهش و فناوری هلال‌احمر با رئیس صلیب سرخ نیکاراگوئه مطرح شد:

اهمیت آموزش و پیشگیری در بروز حوادث طبیعی و انسان ساخت/ لزوم شناخت تجربیات ایران در زمینه آموزش

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ دکتر سید حمید جمال الدینی در دیدار با پدره خوزه کادرون وگا، رئیس صلیب سرخ نیکاراگوئه و هیأت همراه با گرامیداشت یاد آتش‌نشانانی که در حادثه پلاسکو جان خود را در راه نجات جان مردم نثار کردند، اظهار کرد: این حادثه ضرورت اهمیت به امر آموزش و پیشگیری را مورد توجه قرار می دهد.

معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت بیان کرد: ما با همکاری جمعیت‌های بین المللی بر اساس الگوی علمی به دنبال ارتقاء مهارت‌های خود برمبنای دانش هستیم یعنی لازم است اطلاعات را جمع‌آوری کرده و با استفاده از مقالات بهترین راهکار و چگونگی حرکت را بیاموزیم و از آن بهره مند شویم.

وی افزود: به عبارتی ما به دنبال چگونگی حرکت ها هستیم اما باید چرایی آن را مورد توجه قرار دهیم، در واقع آنچه تطبیق با ارزش‌های ساختاری ماست همان توسعه فعالیت‌های بشردوستانه و توسعه انسانی است.

جمال الدینی همچنین با تأکید بر گسترش نگاه دانشی و ارزش‌گونه در انجام هر گونه فعالیت‌ها به جای تفکرات محدود کننده‌ای که خلاف ارزش‌های بشردوستانه است، افزود: اگر بخواهیم نوآوری انجام دهیم این باید توسعه فعالیت‌های بشردوستانه یا پیوست بشردوستانه توسعه ما باشد.

وی گفت: طرح این نگاه در جامعة بین المللی با استقبال وسیعی همراه شده است چون به نظر می رسد با ذات بشر و فلسفه خلقت تطبیق دارد، بنابراین برای ساختن آینده نگاهمان باید نرم افزاری باشد.

هدف اصلی ما شناخت تجربیات ایران در زمینه آموزش است

وگا رییس صلیب سرخ نیکاراگوئه ضمن ابراز خرسندی از استقبال خوب جمعیت هلال احمر ایران گفت: هدف اصلی ما شناخت تجربیات شما به خصوص در امر آموزش به خانواده‌ها است که با توجه به جوان بودن کشور نیکاراگوئه، این یکی از بزرگترین نگرانی‌های ما به شمار می آید. 

رئیس صلیب سرخ نیکاراگوئه اظهار داشت: ما برای مأموریت و هدفی که قرار است همه دنیا را با هم متحد کند مبنی بر اهداف بشردوستانه و رسیدن به صلح و دوستی، تلاش کنیم.


١٢:٠٢ - چهارشنبه ١٣ بهمن ١٣٩٥    /    عدد : ٩٦٢٥٠    /    تعداد نمایش : ٦٦٨


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج