خانه های هلال پایگاه آموزش های اجتماع محور در سوانح

سرپرست معاونت آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر در دوره آموزشی و توانمندسازی رؤسای شعب و اداره عملیات 5 استان در قزوین از اجرای برنامه های آموزشی اجتماع محور در سوانح ویژه خانه های هلال در سراسر کشور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی معاونت آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر؛ پیمان صابریان با اشاره به اینکه خانه‌های هلال یکی از ظرفیت های بسیار مهم جهت آموزش و توانمندسازی عموم در برابر مخاطرات است، گفت: برنامه‌های آموزشی اجتماع محور در سوانح ویژه خانه‌های هلال برگزار خواهد شد.

وی افزود: اجتماع محلی در مناطق روستایی و حاشیه شهرها از آسیب پذیرترین قشر در حوادث یا همان اولین‌های خط مقدم به سوانح هستند.

وی با اشاره به اهمیت مدیریت اجتماع محور افزود: رویکرد اجتماعی محور برنامه ای است که در آن مشارکت افراد محلی برای تشخیص مشکل، اولویت بندی و حل آن رکن اساسی تلقی می‌شود.

صابریان ایجاد آگاهی عمومی را یکی از اهداف این طرح عنوان کرد و گفت: در این طرح تسهیلگر اجتماع محلی را نسبت به نقش خود در تغییر شرایط موجود حساس و آگاه می‌شود و پس از آن اجتماع محلی برای تغییر شرایط فعال خواهد شد.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: روش های یادگیری مشارکتی، اصول مذاکره بشردوستانه، روش های تسهیلگری در جوامع محلی، شبکه سازی، مدیریت پروژه‌های بشردوستانه، پایش و ارزیابی فعالیت های اجتماع محور، بسیج اجتماعی، مدافعه گری، اقدامات اعتماد ساز، تحلیل، ارزیابی فرهنگی و اجتماعی از جمله آموزش های مهم برای یادگیری مدیریت بحران مبتنی بر اجتماع است.

لازم به ذکر است دوره آموزشی و توانمندسازی رؤسای شعب و اداره عملیات استانهای البرز، گیلان، مازندران، آذربایجان شرقی و اردبیل با حضور نماینده دفتر فدراسیون بین المللی جمعیت های صلیب سرخ و هلال احمر  به میزبانی جمعیت هلال احمر استان قزوین برگزار شد.

 

مشاهده ۶۴۷
/
۱۴۰۱/۰۵/۱۳- ۱۲:۲۷
/
0
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است