بهره مندی بیش از 11 هزار مسافر نوروزی از خدمات بشردوستانه هلال احمر استان زنجان

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: از 25 اسفند سال گذشته تا پایان روز گذشته 11 هزار و 46 مسافر در این استان از خدمات بشردوستانه هلال احمر در سطح استان بهره مند شده اند.

دکتر سید قاسم موسوی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: بیست و دومین دوره طرح ملی خدمات بشردوستانه به مسافران نوروزی با شعارهای "جوانان هلال احمر سفیران ایمنی و سلامت و نشاط اجتماعی"، "عیدی برای همه" و " سفرمسئولانه در قرن جدید – قرن امید" از 25 اسفند سال گذشته آغاز شده  و تا پایان  13 فروردین در استان  ادامه دارد.

وی تاکید کرد:  طی 13 روز اخیر با فعالیت  299 روز از اعضای جوانان دختر و پسر پنج هزار و 775 نفر از مسافران به نقاط ایمن از جمله هتل ها، مراکز اقامتی و تاریخی استان زنجان هدایت شده و برای  یکهزار و 918 نفر اطلاع رسانی در زمینه پیشگیری و مهار بیماری کرونا انجام شده است.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: 2 هزار و 207 نفر از کودکان نیز در پست های ثابت جوانان هلال احمر استان از فضای دوستدار کودک بهره مند شده اند.

موسوی از ارائه خدمات و آموزش امدادی برا ی یکهزار و 146 نفر از مسافران نوروزی خبرداد و اظهارداشت: این خدمات نیز توسط اعضای جوانان هلال احمر در سطح استان زنجان انجام شده است.

وی یادآوری کرد: بیست و دومین طرح ملی خدمات بشردوستانه جوانان هلال احمر استان زنجان  با حضور 167 نفر از اعضای جوانان آقا و 132 نفر از اعضای جوانان خانم در سه پست ثابت و چهار اکیپ سیار "سحاب"  فعالیت دارند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: در این دوره از طرح ملی خدمات بشردوستانه پویش"چلچراغ" و" رفیق خوشبخت" با مشارکت سه هزار و 45 نفر و پویش "بهرفت" نیز با مشارکت یکهزار و 997 نفر در سطح استان زنجان در حال اجراست.

موسوی اضافه کرد: علاوه بر خدمات بشردوستانه ارائه شده و پویش های در حال اجرا،  یکهزار و 431 قلم فرهنگی برای مسافران نوروزی در سطح استان زنجان توزیع شده است.

وی ادامه داد: پست ها و تیم های سیار خدمات بشردوستانه و ارائه کمک های اولیه امدادی و آموزش های همگانی هلال احمر را  با رویکرد ایمنی و سلامت مسافران به ویژه پیشگیری و کاهش آسیب پذیری کودکان، در مقاصد گردشگری، نقاط منتهی به مقصد سفر و مبادی ورودی ارائه می‌کنند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان، هدف از این طرح را مشارکت اعضا در فعالیت های بشردوستانه و نهادینه سازی حسن مسئولیت پذیری اجتماعی، ارتقای ایمنی و سلامت همنوعان و هموطنان در سفرهای نوروزی و تامین نشاط جمعی بیان کرد.

موسوی افزود: پست های ثابت در مبادی ورودی به استان زنجان در آزادراه زنجان - قزوین در مجتمع پاسارگاد، در میدان بسیج شهر زنجان و  موزه رختشویخانه  این شهر خدمات بشردوستانه ارائه می دهند.

وی، فعالیت تیم های سحاب را در شهرستان‌های زنجان، خدابنده و طارم اعلام کرد.

مشاهده ۵۱۸
/
۱۴۰۱/۰۱/۱۰- ۱۲:۳۴
/
0
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است