موکب داران اربعین آموزش های امدادی را فرا گرفتند

سرپرست جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی از اجرای طرح آموزش موکب داران اربعین توسط جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی‌ جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی؛ محمد علی کاوسی با اشاره به برنامه‌های آموزش همگانی جمعیت هلال احمر برای زائران اربعین حسینی در سال جاری، اظهار داشت: هلال احمر امسال کمپین آموزشی عمود ۱۱۲ را بر مبنای شماره ملی امداد و نجات جمعیت هلال احمر، راه اندازی کرده است.

وی با بیان اینکه هدف از برپایی این کمپین، آموزش زائران برای پیشگیری از بروز مخاطرات است، افزود: با توجه به افزایش دما در ایام اربعین در کشور عراق، اولین برنامه آموزشی برای اربعین در زمینه پیشگیری از گرمازدگی است.

سرپرست جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی ادامه داد: این دوره با حضور چهار مربی حرفه ای و با ارائه آموزش هایی از قبیل مقابله صحیح با گرمازدگی، خفگی‌ها، گزیدگی حشرات، زخم ها و سایر موارد کمک های اولیه  برگزار شده است.

وی نحوه حضور در تجمعات انبوه را از دیگر مباحث آموزشی مهم اعلام کرد و ادامه داد: مسئله تجمعات انبوه همیشه در زیارت‌ها مطرح بوده لذا ضرورت دارد در ایام اربعین عموم عزاداران حسینی(ع) نسبت به این مبحث از آگاهی کافی برخوردار باشند.

وی با بیان اینکه 12۰ نفر از موکب داران سطح استان آموزش های لازم را فرا گرفتند، خاطرنشان کرد: جمعیت هلال احمر برای اجرای هرچه بهتر مراسم بزرگ پیاده‌ روی اربعین با تمام ظرفیت آماده خدمت رسانی به زائرین اربعین حسینی است.

مشاهده ۱۵۵
/
۱۴۰۱/۰۵/۳۰- ۱۶:۰۱
/
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

تازه های اخبار