چهارمین مانور سراسری در 40 خانه‌ی هلال خراسان جنوبی اجرا شد

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی از برگزاری چهارمین مانور سراسری خانه های هلال به مناسبت روز جهانی کاهش اثرات بلایای طبیعی در 40 خانه‌ی هلال استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی، محمدعلی کاوسی در حاشیه بازدید از مانور خانه هلال روستای بجد شهرستان بیرجند اظهار داشت: به مناسبت 13 اکتبر مصادف با 21 مهر ماه، روز جهانی کاهش اثرات بلایای طبیعی چهارمین تمرین(مانور) سراسری پناهگیری و خروج ایمن ساعت ۱۰ صبح در خانه‌های هلال منتخب سطح استان همزمان با سراسر کشور برگزار شد.
وی با اشاره به اینکه کشور ایران در منطقه ای زلزله خیز جهان واقع شده و هر ساله زمین لرزه‌های بزرگ و کوچک متعددی در کشور رخ می دهد، افزود: در این راستا ارتقای آمادگی عمومی‌برای مواجهه با اثرات زلزله از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با بیان اینکه افزایش تاب آوری و ارتقای دانش و مهارت اعضای خانه‌های هلال جهت پیشگیری و کاهش خسارت های ناشی از زلزله از اهداف برگزاری این تمرین است، گفت: ایجاد آمادگی برای انجام واکنش‌های صحیح و سریع، انتقال فرهنگ ایمنی، آشنایی با نحوه پناهگیری و خروج ایمن در زمان زلزله و انجام عکس العمل‌های مناسب همراه با حفظ خونسردی و سرعت عمل از دیگر اهداف مهم اجرای این مانور است.
وی با اشاره به اینکه از طریق این تمرین می‌توان آموزش‌های امدادی که اعضای خانه‌های هلال فرا گرفته اند را بازآموزی، اصلاح و تثبیت کرد: بیان کرد: با اجرای این مانور بیش از 5 هزار نفر در 40 خانه هلال سطح استان آموزش های لازم برای هنگام وقوع زلزله را فراگرفتند.
کاوسی ادامه داد: خانه‌های هلال منتخب، آموزش ها را از قبل دریافت و در روز مانور حدود دو ساعت بازآموزی از مباحث پناهگیری و خروج ایمن را دریافت می‌کنند.
وی با بیان اینکه افراد شرکت کننده در این مانور بعد از پناهگیری صحیح، خروج ایمن را تمرین می‌کنند، گفت: در پایان نقاط ضعف و قدرت تمرین، توسط مربیان بیان و به سوالات افراد پاسخ داده می‌شود.

مشاهده ۹۳۴
/
۱۴۰۱/۰۷/۲۱- ۱۲:۵۵
/
0
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

تازه های اخبار