دومین دوره توان افزایی و بازآموزی جستجو و نجات در حوادث حمل و نقل ویژه نجاتگران خراسان جنوبی برگزار شد

معاون جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی از برگزاری دوره دو روزه توان افزایی و بازآموزی مباحث جستجو و نجات در حوادث حمل و نقل در آبگرم معدنی شهرستان فردوس خبر داد.
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی، مسلم حسینی در حاشیه دوره توان افزایی و بازآموزی مباحث جستجو و نجات در حوادث حمل و نقل ویژه نجاتگران و مسئولین آموزش، اظهار داشت: دوره بازآموزی مسئولین آموزش و نجاتگران جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی در شهرستان فردوس با هدف افزایش توان و بازآموزی مطالب و مباحث جستجو و نجات در جاده برگزار شده است.
وی با بیان اینکه این دوره برای تیم هایی که در پایگاه‌های جمعیت هلال احمر فعالیت دارند جهت یادگیری بیشتر و به مناسبت هفته پدافند غیرعامل برگزار شده است، افزود: تعداد 100 نفر از نجاتگران در این دوره 2 روزه شرکت کرده اند.
معاون آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با اشاره به اینکه این دوره تحت نظارت مربیان مجرب کشوری و با تجهیزات جستجو و نجات در جاده برگزار شده است، گفت: شرکت کنندگان تمامی آموزش ها را به صورت عملی بر روی ماشین‌های اسقاطی انجام می دهند تا بتوانند در صحنه‌های حادثه به خوبی نقش ایفا کنند.
وی ادامه داد: روش های جستجو و نجات، ارزیابی صحنه تصادف، ارزیابی خودرو، ارزیابی مصدوم، تثبیت صحنه تصادف، تثبیت خودرو، رهاسازی و خارج کردن مصدوم از اهم مباحث آموزشی در این دوره است.
گفتنی است برگزاری نشست مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان با مسئولین آموزش سطح استان و تجلیل از خدمات آقای سید حسین لاژوردی رئیس اسبق و پیشکسوت جمعیت هلال احمر شهرستان فردوس از دیگر برنامه‌های این مراسم بود.

تصاویر

مشاهده ۱۱۹۶
/
۱۴۰۱/۰۸/۰۴- ۱۵:۲۵
/
0
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

تازه های اخبار